Lokalizator osobisty Active Track

Lokalizator osobisty Active Track
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.10.2013 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Active Track to lokalizator personalny, który sprawdził się w na najwyższym szczycie Alp i Europy - Mont Blanc. Niskie temperatury i wysokość nie mają wpływu na poprawność działania urządzenia, które łączy w sobie funkcję personalnego odbiornika GPS oraz telefonu komórkowego.

Zastosowanie 4 zakresowego modemu u-blox Leon-G10. umożliwia uruchomienie usługi A-GPS, dzięki której Active Track potrafi określić dokładną lokalizację nie tylko na zewnątrz, ale również w otoczeniu, gdzie sygnał GPS jest słaby. Funkcja A-GPS wykorzystuje sieć GSM/GPRS do uzyskania informacji o położeniach satelit, co umożliwia określenie pozycji w większości lokalizacji, nawet przy niedostatecznym sygnale GPS.

Active Track może być używany jako telefon komórkowy - użytkownik ma możliwość wykonywania bezpośrednich połączeń na wcześniej zdefiniowany numer lub może wysłać sygnał do centrum monitoringu z prośbą o kontakt. Możliwe jest również dodzwonienie się na numer urządzenia.

Dzięki przyciskowi PANIC, w sytuacjach zagrożenia użytkownik może wysłać poprzez GPRS sygnał alarmowy z prośbą o pomoc. Dostępna funkcja MAN-DOWN monitoruje położenie urządzenia i alarmuje o możliwej sytuacji zagrożenia życia. W razie odchyleń od wcześniej ustawionego zakresu lub wykryciu bezruchu.

Urządzenie ma również wbudowany czujnik alarmujący o nadmiernych przeciążeniach, wskazujących na próbę zniszczenia urządzenia. Active Track posiada również zabezpieczenie przed nieautoryzowanym otwarciem klapki lub próbą rozkręcenia.

Urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane do:

ochrony osób pracujących samodzielnie (Lone Worker Protection, funkcja MAN DOWN);
ochrony VIP`ów i osób starszych, chorych (Alzheimer, epilepsja)
;
opieki nad dziećmi;
więziennictwa (tzw. areszt domowy);
ochrony grup zorganizowanych;
zarządzania przebiegiem tras podczas podróży;
konwojowania wartościowych przesyłek / osób - możliwość wyznaczania tras i alarmowania o odchyleniu od jej przebiegu;

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)