Lions Gate: film z kopią w komplecie

Lions Gate: film z kopią w komplecie

Lions Gate: film z kopią w komplecie
Źródło zdjęć: © Lionsgate
11.03.2008 12:01, aktualizacja: 11.03.2008 16:04

Amerykańska wytwórnia filmowa Lions Gate Entertainment poinformowała, że już wkrótce klienci, którzy kupią na DVD lub Blu-ray jeden z wydanych przez nią filmów będą mogli nieodpłatnie pobrać jego cyfrową kopię z serwisu iTunes.

Prace nad nową usługą prowadzone są wspólnie z właścicielem iTunes - firmą Apple. Z informacji udostępnionych przez przedstawicieli Lions Gate wynika, że pierwszymi filmami, których zakup uprawni klienta do pobrania nieodpłatnej kopii, będą specjalne wydania "Rambo" oraz "The Eye". Ten pierwszy pojawi się na rynku pod koniec maja, zaś drugi - w trzeciem kwartale 2007 r.

Procedura pobrania dodatkowej kopii będzie następująca: klient będzie musiał umieścić płytę z filmem w czytniku komputera podłączonego do Internetu, uruchomić iTunes i podać w serwisie kod umieszczony na opakowaniu DVD lub Blu-ray. Wtedy kopia filmu zostanie automatycznie dodana do biblioteki multimediów użytkownika.

Warto wspomnieć, że Lions Gate nie jest jedyną firmą, która planuje zaoferowanie klientom możliwości pobierania cyfrowej kopii filmu - wcześniej zapowiedział to koncern Twentieth Century Fox.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)