Linie British Airways zawieszają połączenia z Chinami. Wszystko przez koronawirusa

Linie British Airways zawieszają połączenia z Chinami. Wszystko przez koronawirusa

Linie British Airways zawieszają połączenia z Chinami. Wszystko przez koronawirusa
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
29.01.2020 13:57

Linie lotnicze British Airways postanowiły zawiesić do odwołania wszystkie bezpośrednie połączenia z Chinami. Decyzja ma związek z rozprzestrzeniającą się tam epidemią nowego koronawirusa.

Na stronie internetowej linii lotniczych British Airways nie ma już możliwości zarezerwowania jakichkolwiek bezpośrednich lotów do Chin, odbywających się w styczniu i w lutym. Brytyjskie linie mają w swoim codziennym rozkładzie połączenia z Londynu do Pekinu i Szanghaju.

- Przepraszamy naszych klientów za niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych załóg i pasażerów jest zawsze naszym priorytetem. Klienci, którzy mieli zaplanowaną podroż do Chin w najbliższych dniach, mogą znaleźć więcej informacji na stronie BA.com - czytamy w komunikacie przewoźnika.

28 stycznia brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradziło swoim obywatelom podróży do Chin, o ile nie jest to niezbędne. Zalecenie nie dotyczy dwóch specjalnych regionów autonomicznych Chińskiej Republiki Ludowej - Hongkongu i Makau. Ostrzeżenie MSZ ma związek z rozprzestrzeniającym się w Chinach nowym koronawirusem.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu ubiegłego roku w chińskim mieście Wuhan. Według najnowszych informacji, śmiertelnie niebezpieczny wirus 2019-nCoV zabił już 132 osoby, a liczba jego ofiar stale rośnie. Obecnie zarażonych jest około 6 tysięcy osób z czego tysiąc przebywa w stanie ciężkim w szpitalach.

Potwierdzone przypadki zarażenia nowym koronawirusem odnotowano już w Tajlandii, Korei Południowej, Singapurze, Wietnamie, Japonii, USA, Kanadzie, Sri Lance, Arabii Saudyjskiej, Australii, Nepalu i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W zeszłym tygodniu wirus dotarł także do Europy, a podejrzenie zakażenia odnotowano również w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)