LG Swift - smartfon oparty na Androidzie

LG Swift - smartfon oparty na Androidzie

LG Swift - smartfon oparty na Androidzie
Źródło zdjęć: © LG
19.05.2010 14:37

LG Electronics wprowadza na polski rynek nowy telefon komórkowy LG Swift (LG GT540) oparty na systemie operacyjnym Android. LG Swift pozwala użytkownikom korzystać z różnych aplikacji systemu Android oraz automatycznej synchronizacji konta pocztowego za pomocą usług mobilnych Google. Smartfon wyposażony jest również w możliwości obsługi serwisów społecznościowych.

Automatycznie synchronizowane konto pocztowe na Gmail-u sprawia, że użytkownicy muszą zalogować się tylko jeden raz, aby korzystać z takich serwisów i aplikacji jak YouTube, GTalk, Google Maps itp. Dostęp do ponad 3. 000 programów i gier do pobrania z serwisu Android Market pozwala użytkownikom rozbudować interfejs ich telefonu.

Obraz
© (fot. LG)

Aplikacja SN Manager oferuje zintegrowany dostęp do serwisów społecznościowych w ramach jednej, wygodnej w obsłudze platformy, która może zarządzać wieloma kontami. Dedykowany klient serwisów społecznościowych LG pozwala użytkownikom w prosty sposób korzystać z kont w serwisach Facebook, Twitter i Bebo. Poza tym widżety SNS (Social Networking System) zapewniają dostęp do aktualizacji statusu w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na ekranie głównym, bez konieczności uruchamiania innych aplikacji internetowych. Funkcje wielozadaniowości dostępne w LG Swift umożliwiają użytkownikom wyświetlanie wiadomości od znajomych i dostęp do społeczności internetowych przy jednoczesnym przeszukiwaniu listy kontaktów telefonicznych. Telefon LG Swift może wyświetlać od trzech do siedmiu ekranów głównych, zawierających najczęściej używane aplikacje, najnowsze wiadomości i prognozy pogody. Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Istnieje również możliwość personalizowania menu głównego i dodania maksymalnie 1. edytowalnych
kategorii, które przyspieszają i ułatwiają nawigację.

Obraz
© (fot. LG)

Telefon posiada odtwarzacz multimedialny, który pozwala na bezpośrednie odtwarzanie filmów w formatach DivX i Xvid. Wyświetlanie plików multimedialnych uatrakcyjnia trójwymiarowa galeria miniatur. Aparat fotograficzny o rozdzielczości 3 MP obsługuje tzw. geo-tagging, dzięki czemu w momencie umieszczenia zdjęcia w internecie, aplikacja lokalizuje je jednocześnie na mapie Google, co pozwala innym użytkownikom dowiedzieć się gdzie zostało zrobione. Telefon posiada także funkcję Auto Face-Tagging oraz technologię Face-To-Action, umożliwiającą użytkownikom tworzenie i udostępnianie treści multimedialnych za pośrednictwem telefonu. Telefon LG Swift wyposażony jest we wbudowany edytor wideo z funkcją Storyboard, dzięki której użytkownicy mogą dodawać do filmów muzykę i tekst bezpośrednio w telefonie.

LG Swift występuje w stonowanych kolorach: białym, różowym, czarnym i srebrnym. Telefon wyposażony jest w trwały akumulator o pojemności 150. mAh, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, funkcję Bluetooth 2.1, wspomaganą nawigację GPS, 32 GB kartę pamięci SD oraz cztery kompozycje ekranu głównego z możliwością personalizacji i rozszerzonymi powiadomieniami odbieranymi przy zablokowanym ekranie.

Telefon będzie dostępny na polskim rynku w cenie 899 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)