LG Swift - smartfon oparty na Androidzie

LG Swift - smartfon oparty na Androidzie
Źródło zdjęć: © LG

19.05.2010 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG Electronics wprowadza na polski rynek nowy telefon komórkowy LG Swift (LG GT540) oparty na systemie operacyjnym Android. LG Swift pozwala użytkownikom korzystać z różnych aplikacji systemu Android oraz automatycznej synchronizacji konta pocztowego za pomocą usług mobilnych Google. Smartfon wyposażony jest również w możliwości obsługi serwisów społecznościowych.

Automatycznie synchronizowane konto pocztowe na Gmail-u sprawia, że użytkownicy muszą zalogować się tylko jeden raz, aby korzystać z takich serwisów i aplikacji jak YouTube, GTalk, Google Maps itp. Dostęp do ponad 3. 000 programów i gier do pobrania z serwisu Android Market pozwala użytkownikom rozbudować interfejs ich telefonu.

Obraz
© (fot. LG)

Aplikacja SN Manager oferuje zintegrowany dostęp do serwisów społecznościowych w ramach jednej, wygodnej w obsłudze platformy, która może zarządzać wieloma kontami. Dedykowany klient serwisów społecznościowych LG pozwala użytkownikom w prosty sposób korzystać z kont w serwisach Facebook, Twitter i Bebo. Poza tym widżety SNS (Social Networking System) zapewniają dostęp do aktualizacji statusu w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na ekranie głównym, bez konieczności uruchamiania innych aplikacji internetowych. Funkcje wielozadaniowości dostępne w LG Swift umożliwiają użytkownikom wyświetlanie wiadomości od znajomych i dostęp do społeczności internetowych przy jednoczesnym przeszukiwaniu listy kontaktów telefonicznych. Telefon LG Swift może wyświetlać od trzech do siedmiu ekranów głównych, zawierających najczęściej używane aplikacje, najnowsze wiadomości i prognozy pogody. Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Istnieje również możliwość personalizowania menu głównego i dodania maksymalnie 1. edytowalnych
kategorii, które przyspieszają i ułatwiają nawigację.

Obraz
© (fot. LG)

Telefon posiada odtwarzacz multimedialny, który pozwala na bezpośrednie odtwarzanie filmów w formatach DivX i Xvid. Wyświetlanie plików multimedialnych uatrakcyjnia trójwymiarowa galeria miniatur. Aparat fotograficzny o rozdzielczości 3 MP obsługuje tzw. geo-tagging, dzięki czemu w momencie umieszczenia zdjęcia w internecie, aplikacja lokalizuje je jednocześnie na mapie Google, co pozwala innym użytkownikom dowiedzieć się gdzie zostało zrobione. Telefon posiada także funkcję Auto Face-Tagging oraz technologię Face-To-Action, umożliwiającą użytkownikom tworzenie i udostępnianie treści multimedialnych za pośrednictwem telefonu. Telefon LG Swift wyposażony jest we wbudowany edytor wideo z funkcją Storyboard, dzięki której użytkownicy mogą dodawać do filmów muzykę i tekst bezpośrednio w telefonie.

LG Swift występuje w stonowanych kolorach: białym, różowym, czarnym i srebrnym. Telefon wyposażony jest w trwały akumulator o pojemności 150. mAh, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, funkcję Bluetooth 2.1, wspomaganą nawigację GPS, 32 GB kartę pamięci SD oraz cztery kompozycje ekranu głównego z możliwością personalizacji i rozszerzonymi powiadomieniami odbieranymi przy zablokowanym ekranie.

Telefon będzie dostępny na polskim rynku w cenie 899 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)