LG Signature - sprzęt premium RTV i AGD zadebiutował w Europie

LG Signature - sprzęt premium RTV i AGD zadebiutował w Europie

LG Signature - sprzęt premium RTV i AGD zadebiutował w Europie
Źródło zdjęć: © LG
21.04.2016 16:22

Podczas tegorocznego "festiwalu innowacji" InnoFest Eorope 2016, na który Wirtualna Polska wybrała się do Budapesztu, LG zaprezentowało swoje najnowsze urządzenia. Wśród nich znalazła się "podmarka" LG o nazwie Signature. W jej skład wchodzi sprzęt RTV i AGD. Oto, czym wyróżniają się produktu z kategorii premium, które w tym roku proponuje nam południowokoreański producent oraz prawdopodobnie najlepszy telewizor, jaki znajdziemy na rynku.

Konferencja była oficjalnym debiutem na rynku europejskim LG Signature. Każdy z produktów serii - jak twierdzi producent - charakteryzuje się _ zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami i nowatorską stylistyką _. Urządzenia Signature to pralka Twin Wash, lodówka Door-in-Door oraz hybrydowe oczyszczacze powietrza.

Pralkę wyposażono w panel dotykowy _ Quick Circle User Interface _, który wbudowano w szklane drzwi pod kątem 1. stopni tak, aby wyświetlane informacje były dobrze widoczne dla osoby stojącej przed urządzeniem.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

W lodówce z kolei mamy do czynienia z flagowym projektem o nazwie Door-in-Door, który rozbudowano o funkcję _ Knock-On Door-in-Door _, co pozwala „zajrzeć” do wnętrza zamkniętej lodówki - wystarczy "zapukać" do przeszklonej powierzchni frontowych drzwi. Kolejną nowością jest funkcja _ Auto Door Open _. Polega ona na automatycznym otwieraniu drzwi. Aby tak się stało, należy zbliżyć stopę do dolnej krawędzi urządzenia. Odpowiedni sensor wykryje ruch i otworzy drzwi. Może to być spore ułatwienie dla osób, które mają zajęte ręce np. zakupami albo w trakcie przygotowywania jakiegoś dania czy ciasta nie chcą ubrudzić lodówki.

Obraz
© (fot. LG)

Zastanawiało nas to, w jaki sposób zachowa się ta funkcja, kiedy sensor wykryje malucha, który raczkuje po kuchni czy kota, psa albo inne zwierzę, któremu pozwalamy biegać po domu. Jest rozwiązanie, które zapobiega przypadkowemu otwarciu właśnie przez dzieci. Otóż za działanie _ Auto Door Open _ odpowiada jeszcze jeden sensor, umieszczony znacznie wyżej, który sprawdza ruch także w okolicy górnych drzwi.

Najnowszy oczyszczacz powietrza posiada przejrzysty panel z funkcją Aqua-Cyclone oraz wskaźnikiem Smart PM1.0. które pozwalają usunąć z powietrza nieprzyjemne zapachy i pyłki, których wielkość zaczyna się od jednego mikrometra.

Obraz
© (fot. Sebastian Kupski, Wirtualna Polska)

Nas jednak najbardziej zainteresował telewizor OLED. 77-calowy Signature TV G6 to pierwszy telewizor, który zaprojektowano w myśl tzw. _ Picture-On-Glass _ (ang. obraz na szkle). Nowy design to przede wszystkim zwracający szczególną uwagę tył obudowy, wykonany z przezroczystego szkła, ciekawie wyglądająca podstawa i panel OLED o grubości zaledwie 2,57 mm - to tyle, ile grubość pięciu kart kredytowych. O samej jakości obrazu nie ma co się wiele rozpisywać. Dokładnie przyglądaliśmy się tematowi matryc organicznych przy okazji IFA 2015, o czym możecie przeczytać w naszym materiale: Oszukują nas czy nie? OLED naprawdę jest lepszy od LCD?

Obraz
© (fot. Sebastian Kupski, Wirtualna Polska)

To, co jest pewnie najbardziej interesujące, to cena i dostępność. Dokładne informacje zostaną podane przy okazji IFA 2016. czyli we wrześniu. W Budapeszcie udało nam się jedynie dowiedzieć nieoficjalnie, że orientacyjnie cena pralki LG Signature będzie mogła wynosić około 2000 do 2500 euro (8,5-10 tys. zł). Oczywiście będzie ona odpowiednio dopasowana do rynku. I tu pojawia się kwestia dostępności. W pierwszej kolejności produkty będą możliwe do zakupienia w wybranych europejskich krajach - być może także w Polsce. Jeśli tak się nie stanie, o tym, czy produkty z serii Signature pojawią się nad Wisłą, zadecyduje ich powodzenie u naszych sąsiadów.

Ponieważ mowa o urządzeniach kategorii premium, ich cena oczywiście będzie również odpowiednio premium. To zdecydowanie nie są propozycje dla Kowalskiego, a raczej dla osób bardzo wymagających i - rzecz jasna - majętnych. A takie na pewno się znajdą.

Z Budapesztu,
Sebastian Kupski

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)