ycipk-45ykdt

Lepszy niż zwykły laptop. Najważniejsze cechy ultrabooka

Praca biurowa nie zawsze musi oznaczać siedzenie w zamkniętym pomieszczeniu. Spotkania z klientami, odpowiadanie na maile podczas podróży służbowej i inne aktywności wymagają większej mobilności. Zabranie ze sobą ciężkiego laptopa nie zawsze wchodzi w grę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Laptop jest tak lekki, że prawie go nie czujesz
Laptop jest tak lekki, że prawie go nie czujesz (Shutterstock.com)
ycipk-45ykdt

Odpowiedzią na potrzeby kupujących są ultrabooki. Osoby, które nie są na bieżąco z nowinkami technologicznymi na pierwszy rzut oka nie odróżnią utrabooka od zwykłego netbooka. Diabeł tkwi w szczegółach.

By dostrzec różnice, trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, dla jakiej grupy odbiorców przeznaczono urządzenia z przedrostkiem "ultra". Smukła, cienka i przede wszystkim lekka obudowa skrywa niezwykle wydajne podzespoły, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno podczas pracy, jak i funkcji rozrywkowych.

ycipk-45ykdt

Lekki

Ultrabooki stawiają przede wszystkim na mobilność, a co za tym idzie kluczem jest odpowiednia waga. Nie powinna ona przekraczać 2 kg. Jednocześnie sprzęt jest stosunkowo cienki, maksymalna grubość to 2 cm i niewielki, o przekątnej ekranu oscylującej w granicach 14 cali. To z kolei sprawia, że możesz bez problemu włożyć go do torby lub plecaka.

Pixabay.com
Podziel się

Wygodny w użyciu

ycipk-45ykdt

Warto zwrócić uwagę na to, że nowoczesna stylistyka idzie w parze z wygodą obsługi. Część starszych oraz praktycznie wszystkie nowsze modele z rodziny ultrabooków mają wbudowany ekran dotykowy, który umożliwia wygodne korzystanie z urządzenia bez pomocy myszy.

2 w 1

Osoby, które mają dosyć ciężkich laptopów o przekątnej powyżej 15 cali mogą wybrać sprzęt bardziej mobilny, przeznaczony dla osób pracujących w biegu. Dlatego coraz więcej użytkowników decyduje się na laptop 2 w 1, który łączy w sobie wygodę tableta z mocnymi podzespołami rodem z najlepszych laptopów. Dzięki dodatkowej matrycy mogą one pełnić funkcję samodzielnego urządzenia. Do wyboru masz laptopy konwertowalne, w których klawiaturę da się obrócić tak, by zrobić z niej podpórkę pod ekran, bądź hybrydowe, w których jest ona odczepiana.

ycipk-45ykdt

Jakość podzespołów

Jako urządzenie przeznaczone do pracy poza biurem, ultrabook powinien być wyposażony w pojemny akumulator. Czas pracy baterii na pełnych obrotach powinien wynosić od 5 do 8 godzin. Dodatkowo urządzenie powinno być maksymalnie wydajne w swojej klasie. Ultrabook musi również błyskawicznie wybudzać się z trybu uśpienia i odpowiadać na polecenia. Dlatego zgodnie ze specyfikacją ultrabook powinien mieć przynajmniej 4 GB pamięci RAM.

Ultrabooki – ranking

ycipk-45ykdt

Poniżej wybraliśmy dla was 5 najlepszych ultrabooków, które chcielibyśmy wam polecić.

  1. Laptop ASUS VivoBook S14
  2. Laptop HP 15-DW0019NW
  3. Laptop HUAWEI MateBook D (53010DEN)
  4. Laptop LENOVO Ideapad C340-14
  5. Laptop HUAWEI MateBook D (53010ECR)

Więcej modeli znajdziecie na stronie mediaexpert.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-45ykdt

ycipk-45ykdt
ycipk-45ykdt