WP

Lepszy niż zwykły laptop. Najważniejsze cechy ultrabooka

Praca biurowa nie zawsze musi oznaczać siedzenie w zamkniętym pomieszczeniu. Spotkania z klientami, odpowiadanie na maile podczas podróży służbowej i inne aktywności wymagają większej mobilności. Zabranie ze sobą ciężkiego laptopa nie zawsze wchodzi w grę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Laptop jest tak lekki, że prawie go nie czujesz
Laptop jest tak lekki, że prawie go nie czujesz (Shutterstock.com)
WP

Odpowiedzią na potrzeby kupujących są ultrabooki. Osoby, które nie są na bieżąco z nowinkami technologicznymi na pierwszy rzut oka nie odróżnią utrabooka od zwykłego netbooka. Diabeł tkwi w szczegółach.

By dostrzec różnice, trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, dla jakiej grupy odbiorców przeznaczono urządzenia z przedrostkiem "ultra". Smukła, cienka i przede wszystkim lekka obudowa skrywa niezwykle wydajne podzespoły, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno podczas pracy, jak i funkcji rozrywkowych.

WP

Lekki

Ultrabooki stawiają przede wszystkim na mobilność, a co za tym idzie kluczem jest odpowiednia waga. Nie powinna ona przekraczać 2 kg. Jednocześnie sprzęt jest stosunkowo cienki, maksymalna grubość to 2 cm i niewielki, o przekątnej ekranu oscylującej w granicach 14 cali. To z kolei sprawia, że możesz bez problemu włożyć go do torby lub plecaka.

Pixabay.com
Podziel się

Wygodny w użyciu

WP

Warto zwrócić uwagę na to, że nowoczesna stylistyka idzie w parze z wygodą obsługi. Część starszych oraz praktycznie wszystkie nowsze modele z rodziny ultrabooków mają wbudowany ekran dotykowy, który umożliwia wygodne korzystanie z urządzenia bez pomocy myszy.

2 w 1

Osoby, które mają dosyć ciężkich laptopów o przekątnej powyżej 15 cali mogą wybrać sprzęt bardziej mobilny, przeznaczony dla osób pracujących w biegu. Dlatego coraz więcej użytkowników decyduje się na laptop 2 w 1, który łączy w sobie wygodę tableta z mocnymi podzespołami rodem z najlepszych laptopów. Dzięki dodatkowej matrycy mogą one pełnić funkcję samodzielnego urządzenia. Do wyboru masz laptopy konwertowalne, w których klawiaturę da się obrócić tak, by zrobić z niej podpórkę pod ekran, bądź hybrydowe, w których jest ona odczepiana.

WP

Jakość podzespołów

Jako urządzenie przeznaczone do pracy poza biurem, ultrabook powinien być wyposażony w pojemny akumulator. Czas pracy baterii na pełnych obrotach powinien wynosić od 5 do 8 godzin. Dodatkowo urządzenie powinno być maksymalnie wydajne w swojej klasie. Ultrabook musi również błyskawicznie wybudzać się z trybu uśpienia i odpowiadać na polecenia. Dlatego zgodnie ze specyfikacją ultrabook powinien mieć przynajmniej 4 GB pamięci RAM.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP