Lenovo szuka w Polsce specjalistów

Lenovo szuka w Polsce specjalistów

Lenovo szuka w Polsce specjalistów
Źródło zdjęć: © Lenovo
18.08.2008 12:42, aktualizacja: 18.08.2008 13:11

Lenovo to po Dellu kolejna firma lokująca w Polsce swoją fabrykę. Nowe zakłady powstaną w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Planowany poziom zatrudnienia to ponad 1200 osób. Od wysokiej klasy specjalistów po stanowiska produkcyjne.

Lenovo Poland Sp. z o.o. rozpoczęła proces rekrutacyjny specjalistów do nowej, budowanej fabryki Lenovo, która będzie zlokalizowana na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Planowany poziom zatrudnienia w fabryce, w momencie jej pełnej działalności, będzie wynosił ponad 1200 osób.

Zakład produkcyjny i centrum realizacji zamówień Lenovo zostaną otwarte w grudniu 2008 r. w Legnickim Polu w województwie dolnośląskim. Działania fabryki Lenovo w Polsce będą obejmowały montaż i konfigurowanie produktów, usługi dystrybucyjne i logistyczne oraz usługi o wartości dodanej. Nowa fabryka Lenovo w Polsce o powierzchni 30,000 metrów kwadratowych będzie początkowo produkować ponad 2 miliony komputerów stacjonarnych rocznie. Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na ponad USD 20 milionów i obejmuje koszty budowy, zaopatrzenia, wynagrodzeń, podatków oraz dodatkowych wkładów w lokalną, regionalną i narodową gospodarkę.

Obraz
© Wewnątrz fabryki (fot. Lenovo)

Firma zatrudniła już menadżerów do fabryki a obecnie poszukuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów, jak również najlepszych studentów i absolwentów kierunków informatycznych wyższych uczelni politechnicznych oraz ekonomicznych z regionu Dolnego Śląska.

„_ W fabryce Lenovo w Polsce chcemy dać zatrudnienie wykwalifikowanym specjalistom, ale także studentom i absolwentom uczelni wyższych, dla których będzie to doskonała okazja do rozpoczęcia kariery zawodowej w innowacyjnej, międzynarodowej firmie _” – powiedziała Beata Krakowska, Dyrektor ds. Personalnych fabryki Lenovo w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)