Lenovo przejmuje od IBM dział serwerów

Lenovo przejmuje od IBM dział serwerów

Lenovo przejmuje od IBM dział serwerów
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
24.01.2014 12:52, aktualizacja: 24.01.2014 13:44

Lenovo oraz IBM zawarły ostateczne porozumienie, na mocy którego Lenovo planuje przejęcie działu serwerów x86 IBM.

Porozumienie dotyczy takich produktów jak serwery typu blade oraz przełączniki System x, BladeCenter i Flex System, systemy zintegrowane Flex oparte na architekturze x86. serwery NeXtScale i iDataPlex oraz powiązane oprogramowanie, a także działów zajmujących się sieciami i konserwacją. Cena zakupu wynosi około 2,3 miliarda USD, z czego około dwóch miliardów Lenovo wniesie w gotówce, a resztę w formie własnych akcji.

IBM zachowa serwery mainframe System z, Power Systems, Storage Systems, serwery Flex z procesorami Power oraz urządzenia PureApplication i PureData.

Porozumienie wynika ze współpracy pomiędzy firmami, która trwa już od 200. roku. Wtedy Lenovo przejęło dział komputerów PC od IBM, w tym linię notebooków ThinkPad. Od tego momentu obie firmy współpracowały w wielu dziedzinach.

IBM nadal będzie rozwijać ofertę oprogramowania do systemów Windows i Linux na platformę x86.

Po sfinalizowaniu transakcji Lenovo przejmie powiązaną z tymi produktami obsługę klientów i usługi konserwacji. Przez dłuższy czas usługi konserwacji w imieniu Lenovo będzie nadal świadczyć IBM, dzięki czemu klienci nie odczują większych zmian w zakresie wsparcia technicznego.

Lenovo zamierza zatrudnić około 750. pracowników IBM na całym świecie, w tym z głównych ośrodków, takich jak Raleigh, Szanghaj, Shenzhen i Tajpej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)