Lenovo przejmuje od IBM dział serwerów

Lenovo przejmuje od IBM dział serwerów
24.01.2014 12:52
Lenovo przejmuje od IBM dział serwerów
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Lenovo oraz IBM zawarły ostateczne porozumienie, na mocy którego Lenovo planuje przejęcie działu serwerów x86 IBM.

Porozumienie dotyczy takich produktów jak serwery typu blade oraz przełączniki System x, BladeCenter i Flex System, systemy zintegrowane Flex oparte na architekturze x86. serwery NeXtScale i iDataPlex oraz powiązane oprogramowanie, a także działów zajmujących się sieciami i konserwacją. Cena zakupu wynosi około 2,3 miliarda USD, z czego około dwóch miliardów Lenovo wniesie w gotówce, a resztę w formie własnych akcji.

IBM zachowa serwery mainframe System z, Power Systems, Storage Systems, serwery Flex z procesorami Power oraz urządzenia PureApplication i PureData.

Porozumienie wynika ze współpracy pomiędzy firmami, która trwa już od 200. roku. Wtedy Lenovo przejęło dział komputerów PC od IBM, w tym linię notebooków ThinkPad. Od tego momentu obie firmy współpracowały w wielu dziedzinach.

IBM nadal będzie rozwijać ofertę oprogramowania do systemów Windows i Linux na platformę x86.

Po sfinalizowaniu transakcji Lenovo przejmie powiązaną z tymi produktami obsługę klientów i usługi konserwacji. Przez dłuższy czas usługi konserwacji w imieniu Lenovo będzie nadal świadczyć IBM, dzięki czemu klienci nie odczują większych zmian w zakresie wsparcia technicznego.

Lenovo zamierza zatrudnić około 750. pracowników IBM na całym świecie, w tym z głównych ośrodków, takich jak Raleigh, Szanghaj, Shenzhen i Tajpej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)