Lenovo mówi nie komputerom Slate PC

Lenovo mówi nie komputerom Slate PC

Lenovo mówi nie komputerom Slate PC
Źródło zdjęć: © Lenovo
24.02.2010 19:00, aktualizacja: 25.02.2010 09:11

Firma Lenovo podjęła decyzję w sprawie tabletów Slate PC. Nie zamierza produkować tego typu urządzeń, gdyż, jak przekonuje, klienci wolą sprzęt dysponujący fizyczną klawiaturą.

Wczoraj Lenovo zaprezentowało kilka nowych komputerów przenośnych, wśród których znalazł się również jeden tablet PC - model X201T. Cechuje się on "tradycyjną budową", czyli posiada dotykowy obrotowy wyświetlacz LCD oraz fizyczną klawiaturę.

Obraz
© (fot. Lenovo)

Na rynku zaczyna się już jednak pojawiać nowy gatunek tabletów - Slate PC. Urządzenia takie w odróżnieniu od ostatniej konstrukcji Lenovo dysponują wirtualną klawiaturą.

Z badań przeprowadzonych przez chińskiego producenta wynika jednak, że biznesowi klienci wolą sprzęt, który oddaje do ich dyspozycji fizyczną klawiaturę. W związku z tym Lenovo nie zamierza wprowadzać do swojej oferty komputerów przenośnych typu Slate PC.

Najbardziej znanym przykładem takiego urządzenia jest zaprezentowany niedawno przez Apple tablet iPad. Komputer ten, który co prawda nie jest jeszcze dostępny na rynku, ma oferować do dyspozycji użytkowników dotykowy ekran i wirtualną klawiaturę. Może on pełnić funkcję czytnika e-booków i przeznaczony jest przede wszystkim do surfowania po Internecie. Dodajmy, Internecie bez Flasha...

Warto przy tej okazji przypomnieć o zaprezentowanym przez Lenovo na styczniowych targach CES notebooku Ideapad U1. Urządzenie to, które na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły laptop, pozwala użytkownikowi na odłączenie ekranu oddając w ten sposób w jego ręce w pełni funkcjonalny tablet PC pracujący pod kontrolą odrębnego procesora Qualcomm Snapdragon i systemu Linux.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)