Legalne seriale z BitTorrenta

Legalne seriale z BitTorrenta
Źródło zdjęć: © NRK

31.01.2008 14:30, aktual.: 31.01.2008 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Norweska telewizja publiczna NRK ( Norsk rikskringkasting ) postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów i rozpoczęła dystrybuowanie swoich seriali w systemie BitTorrent - donosi serwis Afterdawn.com. Jako pierwszy nieodpłatnie został udostępniony popularny serial podróżniczy Nordkalotten 365.

Na razie w BitTorrencie dostępne są dwa pierwsze odcinki najnowszej serii - kolejne są już jednak przygotowywane do udostępnienia. Serial dystrybuowany jest w postaci pliku MP4 bez żadnych zabezpieczeń DRM - jego rozdzielczość to 1024x376 pikseli.

Co ważne, do programu pilotażowego wybrano jedną z najpopularniejszych w Norwegii serii - "Nordkalotten 365" to bardzo ceniona przez telewidzów opowieść o rocznej wyprawie podróżnika Larsa Monsena w północne regiony Skandynawii. Podczas emisji telewizyjnej każdy odcinek serialu oglądało średnio milion widzów - to imponujący wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Królestwie Norwegii mieszka niewiele ponad 4,6 mln osób.

Film cieszy się również dużą popularnością w Sieci - w ciągu pierwszych 24 godzin po udostępnieniu pierwszych odcinków w sieci BitTorrent pobrano je ponad 8 tys. razy.

Więcej informacji: AfterDawn.com - http://www.afterdawn.com.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)