Lech Wałęsa uruchomił kanał na YouTube. Chce "pokazywać ludziom prawdę"

Lech Wałęsa
Lech Wałęsa
Źródło zdjęć: © East News

21.01.2021 07:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Były prezydent Lech Wałęsa założył swój kanał w serwisie YouTube. Zamierza "odnieść się do propagandy, jaką robi telewizja Kurskiego". Na swoim kanale zamieszcza historyczne filmy, które opowiadają o jego działalności od lat 70.

Lech Wałęsa zdecydował się na założenie kanału na YouTubie, na którym będzie zamieszczać historyczne filmy znalezione w sieci, na których prezentowana jest działalność NSZZ "Solidarność", gdy przewodniczącym był były prezydent. 

- Sprawdzam sobie teraz różne miejsca, rozmaite filmy z różnych spotkań i jestem sam zadziwiony, że ja tego nie widziałem. W związku z tym jeśli ja nie widziałem, to inni jeszcze bardziej nie widzieli. Chcę im to pokazać - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wałęsa.

Dodał również, że celem jego kanału jest walka o "prawdziwe ukazanie jego historii" i nie zamierza zarabiać na swojej działalności w sieci. Były prezydent nie korzysta również z pomocy żadnej agencji, czy studia, samodzielnie dobierając treści i publikując je w serwisie. 

- Wybieram i udostępniam najciekawsze, żeby nie zginęła pamięć, co zrobiłem. To jest inicjatywa moja; widziałem, co tam niektórzy wyprawiają (w internecie), jakie bzdury i kłamstwa piszą. 99 procent tematów jest kłamliwie przedstawionych, dlatego chcę pokazać, jak było - kontynuuje Wałęsa.

- Mnie interesuje dziś i jutro, żeby ktoś chciał budować na tym. Trzeba młodym ludziom zostawić dowody, że wiedzieliśmy, co budować i jak budować do zwycięstwa. I dzisiaj też wiemy, jak dalej prowadzić do zwycięstwa - dodaje. 

Wspomniał, że nie chodzi mu o wybielenie siebie, a udokumentowanie prawdy. Kanał na YouTubie został założony zaledwie kilka dni temu, ale już pojawiły się na nim pierwsze materiały. Wałęsa dodał, że w pierwszym etapie rozwoju kanału doda około 30 materiałów historycznych znalezionych w sieci. W kolejnych latach ma pojawić się ich więcej. 

- Zamysł jest taki, że puszczę trochę informacji, zainteresuję młodzież, jak wyglądała prawda, a nie te kłamstwa Kurskiego. Tam jest dużo kłamstwa. Jakiś profesor opisuje w internecie, podaje kłamstwa i pyta "kto to był Wałęsa". Człowieku, trzaśnij się w łeb! – kończy rozmowę Lech Wałęsa.

Warto wspomnieć, że TVP nie raz wyświetlało materiały dotyczące współpracy Wałęsy z SB w latach 70. Jeden z materiałów, który ukazał się w 2019 roku, doprowadził do gwałtownej reakcji byłego prezydenta. Lech Wałęsa zapowiedział prawne konsekwencje względem TVP. 

Poza prywatnym kanałem na YouTubie, materiały na temat byłego prezydenta i jego działalności znajdziecie także na kanale Instytut Lecha Wałęsy. Uruchomiony został 8 lat temu, ale nie udało mu się zyskać popularności - dziś subskrybuje go mniej niż 80 osób. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także