Trwa ładowanie...
d3b2i89

Latał ponad godzinę. Samolot "narysował" wielką choinkę na niebie

W Łodzi poczuli magię świąt. Mieszkańcy miasta i okolic zapewne nie wiedzieli, co dzieje się nad ich głowami. Tymczasem odbywał się nietypowy lot, dzięki któremu samolot stworzył "największą choinkę w Polsce".
Share
Choinka "zawisła" nad Łodzią
Choinka "zawisła" nad ŁodziąŹródło: Flightradar24
d3b2i89

Efekt możemy zobaczyć dzięki takiej stronie jak FlightRadar24, która śledzi loty samolotów. Pilot Jakub Służałek w samolocie Tecnam P2008JC stworzył na niebie choinkę, rozciągającą się nad Łodzią i pobliskimi miejscowościami.

"Nad Łodzią i okolicami pojawiła się największa choinka w Polsce, a może na świecie! Od pnia do czubka ma ok. 25 km!" - pochwaliło się łódzkie lotnisko na Facebooku.

d3b2i89

Zobacz też: Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje

Dwa lata temu podobny malunek wykonał pilot olbrzymiego samolotu Airbus A380. Choinka z bombkami "zawisła" nad terytorium Niemiec. Łódzkie lotnisko nie ma się jednak czego wstydzić, bo niemieckie malunki wykonane były dużo większym samolotem. Tecnam P2008JC jest znacznie mniejszy, to i choinka niezbyt wysoka. Ale i tak duża i ładna!

Tego typu rysunki samolotów nie są niczym nowym. I to nie tylko z okazji świąt. Warto przypomnieć przykład z 2017 roku, kiedy Boeing 787-8 stworzył gigantyczny samolot nad terenem USA, którego skrzydła dotykały północnej i południowej granicy państwa.

d3b2i89

Podziel się opinią

Share
d3b2i89
d3b2i89
Więcej tematów