Trwa ładowanie...
d3t72u9

Samolot postanowił... narysować choinkę

Znacie grę "połącz kropki"? W coś podobnego postanowił zabawić się pilot Airbusa. Przelot ma bowiem ustawiony tak, aby jego trasa z lotu ptaka przypominała świąteczną choinkę. I to z bombkami!
Share
Samolot postanowił... narysować choinkę
Źródło: www.facebook.com/flightradar24
d3t72u9

To oczywiście nie lot pasażerski, a testowy. Na nietypowy pomysł wpadła firma Airbus, która dociera olbrzymiego A380 dla linii lotniczych Emirates.

W momencie pisania artykułu samolot znajduje się nad niemieckim Hanoverem i... cóż. Już wiadomo, że nie udało się zaplanować trasy lotu tak, aby choinka była idealnie symetryczna. Jest za to wyraźnie drzewko i aż 9 bombek! Trasę samolotu można podziwiać na stronie Flightradar 24, która monitoruje przeloty na całym świecie. Zdjęciem trasy twórcy strony podzielili się na Facebooku, zbierając prawie 4000 pozytywnych reakcji.

Podobną akcję przygotował w sierpniu 2017 Dreamliner. Jego Boeing 787-8 "narysował" gigantyczny samolot nad terenem USA, którego skrzydła dotykały północnej i południowej granicy państwa.

    Wikimedia Commons CC BY
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Keta

Airbus A380 po raz pierwszy wzbił się w powietrze w kwietniu 2005 roku. Do produkcji dla linii lotniczych wszedł dwa lata później. Ma rozpiętość 79,8 metrów i może pomieścić od 560 do aż 853 osób. Oprócz Emirates, latają nim także piloci Air France, Lufthansy, British Airways i wielu azjatyckich linii.

d3t72u9
d3t72u9

Podziel się opinią

Share
d3t72u9
d3t72u9
Więcej tematów