Latał ponad godzinę. Samolot "narysował" wielką choinkę na niebie

Latał ponad godzinę. Samolot "narysował" wielką choinkę na niebie
Źródło zdjęć: © Flightradar24
Adam Bednarek

20.12.2019 10:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Łodzi poczuli magię świąt. Mieszkańcy miasta i okolic zapewne nie wiedzieli, co dzieje się nad ich głowami. Tymczasem odbywał się nietypowy lot, dzięki któremu samolot stworzył "największą choinkę w Polsce".

Efekt możemy zobaczyć dzięki takiej stronie jak FlightRadar24, która śledzi loty samolotów. Pilot Jakub Służałek w samolocie Tecnam P2008JC stworzył na niebie choinkę, rozciągającą się nad Łodzią i pobliskimi miejscowościami.

"Nad Łodzią i okolicami pojawiła się największa choinka w Polsce, a może na świecie! Od pnia do czubka ma ok. 25 km!" - pochwaliło się łódzkie lotnisko na Facebooku.

Dwa lata temu podobny malunek wykonał pilot olbrzymiego samolotu Airbus A380. Choinka z bombkami "zawisła" nad terytorium Niemiec. Łódzkie lotnisko nie ma się jednak czego wstydzić, bo niemieckie malunki wykonane były dużo większym samolotem. Tecnam P2008JC jest znacznie mniejszy, to i choinka niezbyt wysoka. Ale i tak duża i ładna!

Tego typu rysunki samolotów nie są niczym nowym. I to nie tylko z okazji świąt. Warto przypomnieć przykład z 2017 roku, kiedy Boeing 787-8 stworzył gigantyczny samolot nad terenem USA, którego skrzydła dotykały północnej i południowej granicy państwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także