Laserowy projektor 4K ultrakrótkiego rzutu. Optoma z nowym urządzeniem

Laserowy projektor 4K ultrakrótkiego rzutu. Optoma z nowym urządzeniem

Laserowy projektor 4K ultrakrótkiego rzutu. Optoma z nowym urządzeniem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Michał Prokopowicz
24.10.2019 12:17

Firma Optoma wprowadza do swojej oferty model UHZ65UST – laserowy projektor ultrakrótkiego rzutu skierowany do entuzjastów kinowej rozrywki. W urządzenie wbudowano zestaw nagłośnieniowy NuForce oraz można nim sterować przy pomocy komend głosowych. Projektor otrzymał nagrody Good Design 2019 i The Best of ISE 2019.

UHZ65UST wyświetla obraz o przekątnej 120 cali z odległości 66 cm w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli – czterokrotnie wyższej niż popularne Full HD. Nowa propozycja Optomy wspiera technologię szerokiej rozpiętości tonalnej HDR i charakteryzuje się 87% pokryciem palety barw DCI-P3.

Projektor wykorzystuje laserowe źródło światła, którego żywotność jest szacowana na 20 000 godzin pracy przy najwyższym ustawieniu jasności. Jest to zauważalnie dłużej niż kilka tysięcy godzin w przypadku tradycyjnej lampy. Ponadto laser nie zmienia swojej charakterystyki wraz z przepracowanymi godzinami. Nawet po kilku latach użytkowania UHZ65UST będzie wyświetlać obraz jak po wyjęciu z pudełka.

Sterowanie głosem, czytnik plików i soundbar NuForce

Po sparowaniu urządzenia z Asystentem Google lub Amazon Alexą użytkownik otrzymuje możliwość głosowego sterowania funkcjami projektora. UHZ65UST wyposażono też w czytnik plików. By np. wyświetlić film, wystarczy podpiąć do portu USB projektora pendrive z odpowiednim plikiem.

Wbudowany w projektor soundbar NuForce składa się z czterech głośników o łącznej mocy 20 W i obsługuje standard Dolby Digital. Pozwala to na odtwarzanie dźwięku wyższej jakości, niż tej, do której użytkownicy zostali przyzwyczajeni przez inne modele projektorów.

Optoma UHZ65UST – kluczowe cechy:

- rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160 pikseli);
- laserowe źródło światła o wysokiej żywotności (20 000 godzin);
- obiektyw ultrakrótkoogniskowy – obraz o przekątnej 120” z odległości 66 cm;
- wbudowany soundbar NuForce o mocy 20 W;
- sterowanie głosem przy pomocy Amazon Alexy lub Asystenta Google;
- wsparcie dla formatów HDR10 oraz HLG;
- wbudowany czytnik plików;
- korekcja geometrii rogów obrazu przy pomocy aplikacji mobilnej SmartFIT.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)