Trwa ładowanie...
d15nwyk

Larotrectinib: Nowy lek na raka zatwierdzony w Europie. W USA kosztuje krocie

Nowy lek na raka został dopuszczony do stosowania w Europie. Larotrectinib może okazać się nową szansą dla chorujących, ponieważ jest skuteczny bez względu na miejsce, które zaatakował nowotwór. Jego uniwersalność to przełom w dziedzinie medycyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy lek na raka zatwierdzony w Europie.
Nowy lek na raka zatwierdzony w Europie. (123RF)
d15nwyk

Larotrectinib to lek, który już zyskał miano rewolucyjnego. Według informacji przekazanych przez BBC, nowe lekarstwo zostało dopuszczone do stosowania w Europie.

Wysoka skuteczność leku na raka

Jego pierwsze testy miały już miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie podano go dwuletniej dziewczynce - Charlotte Stevens. Efekty kuracji były bardzo dobre i zgodne z wynikami poprzednich testów, w przypadku których lek przejawiał aż 75 proc. odpowiedź chorych na różne rodzaje nowotworów.

d15nwyk

Larotrectinib: rewolucja w medycynie

Fenomen leku wynika z tego, że Larotrectinib może być zastosowany u osób chorujących na różne odmiany nowotworów. Bez znaczenia jest to, który z narządów zaatakował rak. Istotny jest natomiast wariant komórek rakowych, czyli genetyczny rodzaj nowotworu.

Wysoka cena

Lek stosowany jest w Stanach Zjednoczonych. Na amerykańskim rynku można go nabyć pod nazwą Vitrakvi. Koszt rocznej kuracji dla osoby dorosłej to około 393 tys. dolarów, cena dla dzieci jest trzy razy niższa.

Na razie nie ma oficjalnych informacji na temat cen, które mogą obowiązywać na europejskim rynku, a także tego, kiedy lek trafi do aptek.

Źródło: BBC, Gazeta.pl

d15nwyk

Podziel się opinią

Share

d15nwyk

d15nwyk
Więcej tematów