Laptopy z Centrino 2 już w Polsce

Laptopy z Centrino 2 już w Polsce
Źródło zdjęć: © Comes

16.07.2008 15:18, aktual.: 16.07.2008 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki wykorzystaniu technologii Centrino2, notebook cechuje się wyższą wydajnością oraz oferuje użytkownikowi większą mobilność. W tym ważącym zaledwie 1.93 kg laptopie o 12-calowym ekranie, zastosowano dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo współpracujący z najszybszą mobilną magistralą systemową o częstotliwości 1066MHz.

Dzięki wykorzystaniu technologii Centrino2, notebook Aristo Slim S100 cechuje się wyższą wydajnością oraz oferuje użytkownikowi większą mobilność. W tym ważącym zaledwie 1.93 kg laptopie o 12-calowym ekranie, zastosowano dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo współpracujący z najszybszą mobilną magistralą systemową o częstotliwości 1066MHz. *
Dodatkowo urządzenie wykorzystuje szybkie moduły pamięci DDR2 800MHz. Wzrost wydajności nowych Aristo opartych o technologię procesorową Intel Centrino 2 idzie w parze z wydłużaniem czasu pracy na bateriach (ponad 25% w porównaniu z platformą poprzedniej generacji). Aristo Slim S100 zwraca uwagę starannym wykończeniem i połyskującą białą lub czarną obudową. W konstrukcji notebooka zrezygnowano z zatrzasków i zastąpiono je magnesami. Zastosowany układ graficzny Intel GMA X4500HD jest nie tylko szybszy od swojego poprzednika z platformy Centrino, ale również bardziej funkcjonalny. Karta wspomaga sprzętowo dekodowanie filmów w standardzie HD, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość oglądania na monitorze swojego notebooka filmów w najwyższej jakości.
*
Wydajność

Sercem Aristo Slim S100 jest dwurdzeniowy procesor wykonany w technologii 45-nanometrowej, który przy współpracy z superszybką magistralą systemową o częstotliwości 1066MHz gwarantuje wysoką wydajność mobilnego komputera. Efektywność Aristo Slim S100 zapewniają również szybka pamięć DDR2 800MHz oraz najnowsza karta graficzna Intel GMA X4500HD. Notebook oferuje nie tylko wyższą wydajność w porównaniu do swojego poprzednika z platformy Centrino (nawet 1,8 razy szybsze renderowanie scen 3D), ale obsługuje on również większą liczbę funkcji związanych z generowaniem grafiki i wyświetlaniem materiałów wideo. Należą do nich Microsoft DirectX 10, model cieniowania Shader Model 4.0, sprzętowa obsługa obliczeń geometrycznych i kalkulacji oświetlenia (Transform and Lighting). Dzięki nim, na Aristo Slim S100 można uruchomić więcej nowszych gier i cieszyć się doskonałymi efektami wizualnymi.
* Mobilność*
Aristo Slim S100 stworzono dla osób, które często korzystają z notebooka poza biurem. Ważący zaledwie 1.93kg komputer przenośny jest dla nich odpowiednim narzędziem. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że znajdzie on miejsce w podręcznym bagażu. Równie ważną cechą zwiększającą jego mobilne walory, jest czas pracy na bateriach. Pomimo zastosowania w notebooku niewielkiej baterii (4-ogniwa) i wydajnych technologii, czas pracy sięgający niemal 3 godzin należy uznać za bardzo dobry rezultat. Producent jako opcję przewidział także dodatkową baterię o dwukrotnie większej pojemności, która podwaja czas pracy urządzenia poza zasięgiem sieci elektrycznej. Jako narzędzie pracy mobilnego użytkownika, Aristo Slim S100 zapewnia dostęp do Internetu na wiele sposobów: WiFi, Bluetooth, HSDPA. Bezprzewodowa karta najnowszej generacji Intel WiFi Link 5300/5100 (w zależności od wersji) gwarantuje niespotykaną dotąd prędkość połączeń (nawet 450Mbps) oraz większy zasięg niż dotychczasowe rozwiązania. Pozwala też na jednoczesne
korzystanie z Internetu oraz komunikację z lokalnymi urządzeniami bez konieczności rozłączania aktualnego połączenia z siecią, co było niemożliwe w dotychczasowych systemach. Wbudowany moduł Bluetooth umożliwiający połączenie laptopa z telefonem komórkowym lub słuchawką bezprzewodową, daje swobodę prowadzenia rozmów głosowych. Pozwala także na łatwą synchronizację danych z telefonem oraz innymi urządzeniami wykorzystującymi ten interfejs. Dzięki modemowi HSDPA 3.5G i usłudze mobilnego dostępu do Internetu (np. iPlus, newconnect, Orange Everywhere) użytkownik może podłączyć się do sieci w dowolnym miejscu z prędkością nawet 3.6Mbps.
* Multimedia i bezpieczeństwo*
Panoramiczny ekran o przekątnej 12.1 cala i rozdzielczości WXGA (1280 x 800 pikseli), umożliwia komfortową pracę w aplikacjach biznesowych, jak i zabawę przy oglądaniu ulubionych filmów i gier. W ekranie notebooka Aristo Slim S100 wykorzystano matrycę wykonaną w technologii GLARE, która jest gwarancją bardzo dobrego odwzorowania barw i krystalicznie czystego obrazu, niezależnie od kąta, pod jakim patrzymy na monitor. Aristo Slim S100 to również mobilne centrum multimedialne. Wbudowana kamerka internetowa o rozdzielczości 1.3Mpix wraz z wewnętrznym mikrofonem jest doskonałym narzędziem do przeprowadzenia prezentacji dla klientów lub szkoleń bez konieczności wyruszania w daleką podróż. Umożliwia także bezpośrednie kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Notebook został wyposażony w czytnik linii papilarnych zabezpieczający dostęp do informacji przed nieupoważnionymi osobami. System biometrycznej identyfikacji użytkownika gwarantuje bezpieczeństwo oraz poufność przechowywanych informacji, co sprawia że Aristo Slim
S100 jest doskonałym narzędziem pracy dla przedsiębiorców, chroniących dane swoich firm przed konkurencją.
* Gwarancja i cena*
Aristo Slim S100 posiada 24-miesięczną gwarancję w systemie „door-to-door”. Cena notebooka w podstawowej konfiguracji z procesorem Intel Core 2 Duo P8400, dyskiem 160GB i 2GB pamięci operacyjnej to 2849 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)