Ładowarki w pociągach to już standard. W tych ładowanie będzie jeszcze wygodniejsze

Ładowarki w pociągach to już standard. W tych ładowanie będzie jeszcze wygodniejsze

Ładowarki w pociągach to już standard. W tych ładowanie będzie jeszcze wygodniejsze
Źródło zdjęć: © Wikipedia
Adam Bednarek
12.12.2017 11:44

Nowoczesne rozwiązania wcale nie muszą być domeną nowych pociągów. W starych składach też doczekamy się technologicznych ułatwień.

Artur Kowalczyk, członek zarządu i dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych Przewozów Regionalnych, zapowiedział, że w pociągach ED72 znajdą się ładowarki indukcyjne - informuje portal rynek-kolejowy.pl.

Ładowarki indukcyjne do działania nie wymagają kabla. Telefon musi jedynie wspierać funkcje bezprzewodowego ładowania, ale w przypadku nowych modeli to nie problem. Dziś ładowarki indukcyjne stają się coraz popularniejsze i znajdziemy je nawet w meblach. Wystarczy położyć na stoliku telefon, by ten się naładował.

Pociągi ED72 produkowane były w latach 1993 - 1997. Nowe rozwiązanie zastosowane przez Przewozy Regionalne sprawi więc, że te niezbyt już młode maszyny staną się naprawdę nowoczesne. Będą pierwszymi pociągami w Polsce, które wspierać będą funkcję bezprzewodowego ładowania.

Wprawdzie w ten sposób ładowanie trwa nieco dłużej niż po kablu, ale jest praktyczniejsze i wygodniejsze. Nie trzeba mieć ze sobą kabli, a poza tym przyczepianie ładowarki do kontaktów znajdujących się pod fotelami nie zawsze jest wygodne.

Choć przynajmniej wtedy można z ładującego się telefonu korzystać. W przypadku ładowarki indukcyjnej smartfon musi do ładowarki przylegać. Ale to przecież nie aż tak wielki problem, wszak nie przez całą podróż pasażerowie używają swoich urządzeń.

Nowe rozwiązanie pojawi się w pociągach w przyszłym roku. Rynek-kolejowy.pl informuje, że część zmodernizowanych zespołów trakcyjnych ED72 trafi do łódzkiego oddziału spółki Przewozy Regionalne. Maszyny miałyby kursować do Warszawy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)