Lądowanie misji Mars 2020. Oglądaj na żywo

Strona głównaLądowanie misji Mars 2020. Oglądaj na żywo
18.02.2021 19:54

Misja Mars 2020, która będzie poszukiwać życia na czerwonej planecie, bezpiecznie wylądowała w kraterze Jezero. Tym samym rozpoczęła się jedna z najważniejszych misji kosmicznych.

Łazik Perserverance jest szczytem kosmicznej techniki. Wyposażony jest w 19 kamer do różnych celów, a także w mikrofony. Na jego pokładzie znajduje się laboratorium do badania próbek pod kątem obecności związków organicznych. Łazik przenosi też specjalne, eksperymentalne urządzenie, które podejmie próbę wyprodukowania tlenu z marsjańskiego dwutlenku węgla. Więcej o łaziku przeczytasz tutaj.

Polscy eksperci i inżynierowie z branży kosmicznej często biorą udział w największych projektach kosmicznych. Na Marsie jest przynajmniej jeden polski akcent w postaci "kreta", który miał wkopać się 3 metry pod powierzchnię Marsa. A o innych polskich podbojach kosmicznych możesz przeczytać tutaj.

Misja Mars 2020 to pierwszy krok w załogowej eksploracji Marsa. Na czerwoną planetę ludzi chce wysłać NASA, a także Elon Musk. Czy kolonizacja Marsa jest w ogóle możliwa? Odpowiedź znajdziesz w tym tekście.

Łazik Perserverance będzie szukał na Marsie śladów prehistorycznego życia. Po co? Na to pytanie odpowiedział nam główny naukowiec misji dr Kenneth Farley.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (309)