Trwa ładowanie...
d2tskgy
Wiadomości

Która pizza jest bardziej opłacalna? Prosty kalkulator podbija internet

Palące problemy cywilizacyjne wymagają sprawnych rozwiązań, a te proste są oczywiście najlepsze. Od rana na Twitterze furorę robi skrypt pozwalający porównać opłacalność dwóch pizz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawdź i nie daj się oszukać
Sprawdź i nie daj się oszukać (Wikimedia Commons CC BY)
d2tskgy

Prawdę powiedziawszy, podjęcie tematu opłacalności pizzy wbrew pozorom nie jest takim absurdem, jak mogłoby się w pierwszej chwili wydawać, a przynajmniej daje kolejny powód do zmartwień dusigroszom. Restauracje kuszą rozmiarami, oferując czasem także rozmaite promocje typu "druga średnia za pół ceny". Nie zawsze jednak tego rodzaju oferty są najatrakcyjniejsze.

Programista Dawid Sikorski stworzył prosty kalkulator, który pozwala porównać opłacalność dwóch ofert z pizzą, uwzględniając ich liczbę, średnicę i cenę. Algorytm wylicza kwoty, jakie trzeba zapłacić za 1 cm kw. placka. w obydwu przypadkach i wzajemnie je porównuje.

WP.PL
Podziel się

Narzędzie dostępne jest pod tym adresem. Nie wymaga instalacji. Działa bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

d2tskgy

Polacy jedzą pizzę coraz częściej

Według danych Instytutu Badań Pollster, aż 96 proc. Polaków deklaruje, że konsumuje pizzę, z czego 70 proc. korzysta w tym celu z oferty jednej z restauracji.

W 2017 roku Polacy zjędli łącznie 31,5 tys. t pizzy. Od tamtego czasu spożycie systematycznie rośnie o około 6 proc. w skali roku. Naszemu krajowi wciąż daleko do ścisłej czołówki. Prowadzą Niemcy z wynikiem 253 tys. t rocznie, deklasując drugich w rankingu Hiszpanów - 128 tys. t. Niemniej widać wyraźną tendencję wzrostową.

Zobacz też: Pizza z kalafiora

d2tskgy

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2tskgy

d2tskgy