Trwa ładowanie...
d7svqp4

Książki Jerzego Zięby znikają z Allegro. Portal usuwa aukcje

Allegro walczy z dezinformacją i usuwa wszystkie aukcje, w których przedmiotami są książki Jerzego Zięby. Chodzi o znanego głównie w sieci autora wielu rodzajów terapii, którego metody są w większości sprzeczne z obecnym stanem wiedzy medycyny i uznawane za pseudonaukę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Zięba
Jerzy Zięba (Fot. Bartosz Krupa/East News)
d7svqp4

Zmiany na Allegro w zakresie dostępności aukcji związanych z książkami Zięby są najprawdopodobniej efektem krytycznego artykułu z serwisu WhatsNext sprzed kilku dni, w którym Allegro zostało skrytykowane za brak jakichkolwiek działań w tym zakresie. Dzisiaj rzecznik prasowy Allegro poinformował na Twitterze, że wszystkie tego typu aukcje zostały zablokowane.

Allegro bez wątpienia należą się brawa nie tylko za sam fakt podjęcia takiej decyzji, ale także za szybkie podjęcie właściwych kroków w dobie zagrożenia koronawirusem. To bez wątpienia okres większego zainteresowania nie tylko produktami medycznymi, ale i publikacjami związanymi z leczeniem chorób, przez co na książki Jerzego Zięby mogłoby trafić więcej osób niż zwykle.

d7svqp4

Warto pamiętać, że dostęp do materiałów Zięby został niedawno dodatkowo ukrócony dzięki decyzji YouTube'a, w wyniku której kanał Jerzego Zięby został usunięty z serwisu. Powodem było szerzenie kontrowersyjnych opinii dotyczących koronawirusa.

Aby wiedzieć więcej, zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d7svqp4

Podziel się opinią

Share

d7svqp4

d7svqp4
Więcej tematów