Kropki kwantowe i technologia HDR - duet idealny. Ale co to oznacza?

Kropki kwantowe i technologia HDR - duet idealny. Ale co to oznacza?

Kropki kwantowe i technologia HDR - duet idealny. Ale co to oznacza?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.06.2016 16:24

Rozwój technologii doprowadził do unowocześnienia standardów na rynku telewizorów. Stopniowo zwiększała się rozdzielczość ekranu, aby uzyskany obraz był wyraźniejszy: od rozdzielczości SD (Standard Definition), przez jakość o wysokiej rozdzielczości (High Definition – HD), po rozdzielczość ultrawysoką (Ultra High Definition – UHD). Jednym z najnowszych osiągnięć jest technologia High Dynamic Range (HDR), która umożliwia studiom produkcyjnym, dystrybutorom treści i producentom telewizorów zaoferowanie znacznie jaśniejszego obrazu z szeroką paletą barw i większą głębią. Ale co to dokładnie oznacza?

W przypadku telewizorów SUHD z technologią Quantum Dot producent stworzył rozwiązanie, które sprawia, że odbiorniki osiągają poziom jasności do 100. nitów bez żadnych problemów. Częściowo zawdzięczamy to właściwościom fotoaktywnym kropek kwantowych. Udało się poprawić ogólną efektywność energetyczną telewizorów SUHD z rocznika 2016, osiągając jednocześnie poziom 1000 nitów.

Miliard kolorów

Kropki kwantowe emitują również bardzo czysty kolor, co sprawia, że telewizory z technologią Quantum Dot zapewniają znacznie lepsze odwzorowanie barw. Przy wykorzystaniu wiernego odwzorowania czerwonego, zielonego i niebieskiego, urządzenia takie są w stanie wyświetlić szerszy zakres kolorów. W konwencjonalnych telewizorach światło tradycyjnych świetlówek mieszało się z sąsiednimi barwami, obniżając gamę kolorów możliwych do wyświetlania. Telewizory SUHD z roku 2016 z technologią Quantum Dot są w stanie wyświetlać do jednego miliarda kolorów – 64 razy więcej niż przeciętny telewizor.

Najprościej mówiąc, dzięki kropkom kwantowym w telewizorach SUHD możliwe jest uzyskanie szerokiej gamy barw i wysokiego poziomu jasności, co sprawia, że urządzenia te zapewniają znacznie bogatszy obraz - bliższy realnego świata.

słk

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)