"Król pobierania plików" daje 5 milionów za ujawnienie spisku

11.06.2014 08:51, aktual.: 11.06.2014 09:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poczynania twórcy MegaUploadu zaczynają przybierać coraz bardziej desperackie formy. Wciąż zmagający się z zarzutami o rozliczne naruszenia praw autorskich Kim Dotcom, wystosował publiczne oświadczenie, w którym ogłosił, że zapłaci 5 milionów dolarów każdemu potencjalnemu demaskatorowi, który ujawni istnienie spisku wymierzonego przeciwko jego osobie.

Obraz
© (fot. Giznet.pl)

Co raczej mało zaskakujące, Dotcom jest zdania, iż padł ofiarą zmowy osób związanych z amerykańskimi władzami, które potajemnie zgodziły się spełnić żądania przedstawicieli hollywoodzkich wytwórni filmowych w zamian za aktywną pomoc w nie tak dawnej kampanii prezydenckiej Baracka Obamy. Wszystko to rzecz jasna w ramach zemsty za stworzenie serwisu umożliwiającego nielegalne dzielenie się plikami stanowiącymi wyłączną własność studiów.

Głównym i nadzwyczaj wyraźnym problemem twórcy MU jest oczywiście udowodnienie tej teorii przed nowozelandzkim sądem, będącym w tej chwili w zasadzie jedyną instancją mogącą uchronić go przed ekstradycją do USA. W wystosowanym wczoraj krótkim, twitterowym oświadczeniu Dotcoma ujawnił on, iż władze odmówiły mu dostępu do treści dowodów przedstawionych sądowi przez „drugą stronę” i że do dziś nie odzyskał nawet pojedynczego pliku ze zbiorów, które utracił dwa lata temu w wyniku aresztowania go przez policję. A skoro tak, postanowił podjąć ryzykowną decyzję o skorzystaniu z innych metod pozyskiwania informacji, potrzebnych mu do wykaraskania się z tej prawie beznadziejnej sytuacji.

- Mój proces jest nieuczciwy. Nie umożliwiono mi wglądu w dowody przedstawiane przez oskarżycieli; nie odzyskałem należących do mnie danych; potrzebuję demaskatorów; oferuję 5 milionów dolarów nagrody.

Tak jak jasno wynika to z powyższego cytatu, Dotcom wyznaczył nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów każdemu, kto będzie w stanie ujawnić przed sądem nielegalny, rządowo-biznesowy spisek mający na celu ostateczną likwidację jego serwisu. Według wieczornych doniesień portalu Russia Today prawnicy wspomnianych wyżej wytwórni filmowych złożyli już do sądu wniosek o zamrożenie należących doń aktywów. Termin jego wpłynięcia wydaje się być jednak w tej chwili wyłącznie podejrzanym zbiegiem okoliczności. Tak czy inaczej cała sprawa zaczyna przybierać coraz bardziej cuchnących kształtów i możemy być pewni, że nie doczeka się prędkiego rozstrzygnięcia.

Źródło: Engadget.com

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)