Krajowe finały Imagine Cup 2012 rozpoczęte!

Krajowe finały Imagine Cup 2012 rozpoczęte!

Krajowe finały Imagine Cup 2012 rozpoczęte!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.04.2012 13:31, aktualizacja: 11.04.2012 13:52

Już dziś 10 najlepszych drużyn z Polski staje do finałowej rozgrywki o zwycięstwo w kategorii Projektowanie Oprogramowania w ramach światowego konkursu technologicznego Microsoft Imagine Cup 2012.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zespoły, które zakwalifikowały się do ścisłego finału krajowej edycji Imagine Cup 201. w najbardziej prestiżowej kategorii Projektowanie Oprogramowania właśnie rozpoczęły prezentacje swoich projektów konkursowych podczas tzw. sesji plakatowej w siedzibie Microsoft. Jury oraz goście finałów będą mieli okazję zapoznać się z najciekawszymi pomysłami na to, jak technologia może przyczynić się do zmiany otaczającego nas świata odpowiadając na przesłanie „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala rozwiązać najtrudniejsze problemy.”

Najlepsze w tym roku polskie drużyny i ich projekty, wyłonione w drodze wieloetapowych eliminacji to:

  1. ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie prezentuje aplikację na Windows Phone, która umożliwia wykrywanie min w terenie.
  2. Bug Busters z Politechniki Białostockiej przygotowało oprogramowanie wspierające pracę rehabilitantów (Personal Recovery System), w którym zastosowano technologię Kinect.
  3. Chiron Team z Uniwersytetu Warszawskiego zaprojektowało aplikację służącą udzielaniu pierwszej pomocy, która zawiera wiedzę oraz instrukcje, jak się zachować w nagłych wypadkach dopasowane do danej sytuacji zagrożenia życia.
  4. Essential Group z Politechniki Warszawskiej przedstawia aplikację na mobilny (Windows Phone) oraz stacjonarny (laptop, PC) system operacyjny, która pomaga zlokalizować niebezpieczeństwa w nieznanym terenie i zaalarmować o sytuacjach zagrożenia.
  5. Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opracowali oprogramowanie z wykorzystaniem technologii Kinect służące do rehabilitacji dzieci poprzez kompleksowy program do ćwiczeń oparty na zabawie.
  6. Higher Level z Uniwersytetu Gdańskiego stworzyli aplikację typu social knowledge porządkującą informacje zgromadzone z wielu źródeł z całego świata i dopasowującą je do indywidulnych potrzeb użytkownika.
  7. Sigma z Politechniki Gdańskiej opracowali oprogramowanie służące rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym z zastosowaniem technologii Kinect.
  8. The InnoWATors z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie prezentuje aplikację na Windows Phone monitorującą stan zdrowia osób chorych na epilepsję. Wykrywa potencjalne zagrożenia, skanuje organizm oraz alarmuje otoczenie i służby medyczne.
  9. We Code for Food z Politechniki Białostockiej przedstawia rozwiązanie symulujące popłoch, panikę tłumu w pomieszczeniach z wykorzystaniem statystyk i symulacji graficznych.
  10. YETI z Politechniki Poznańskiej przygotowało rozwiązanie na Windows Phone samoistnie alarmujące odpowiednie służby, gdy ktoś ulegnie wypadkowi w górach.

Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji dotyczących Imagine Cup 2012 na stronie www.imaginecup.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)