Kosmiczne technologie w łazience

XXI wiek potrafi zaskakiwać. I choć przyzwyczailiśmy się już do pojawiających się co chwila nowinek technologicznych, to wyobrażenie sobie kranu wykonanego z innego materiału niż mosiądz może być dla wielu z nas trudne. Firma Oras wprowadza baterię wykonaną w całości z kompozytu – materiału stosowanego przez NASA, przemysł lotniczy, czy w medycynie.

Kosmiczne technologie w łazience
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Już dziś doceniła ten materiał m.in. NASA czy armia. Przetestowany i stosowany jest na potrzeby Formuły 1. w przemyśle lotniczym, medycynie czy branży motoryzacyjnej. Dlaczego zastępuje klasyczne materiały stosowane od lat? Bo jest wytrzymały jak metal, ale dużo bezpieczniejszy, lekki i daje absolutną precyzję wykonania.

Oszczędność
W powszechnej opinii konsumentów najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jakie pozwala oszczędzać wodę, jest perlator. Tymczasem prawdziwie ekologiczne baterie na rynku to krany bezdotykowe, w których strumień uruchamia elektroniczny sensor. Woda więc płynie jedynie wówczas, kiedy naprawdę jej potrzebujemy. Dzięki temu użytkownicy w zasadzie nie muszą robić nic, by oszczędzać wodę. Bateria sama wyłączy strumień w czasie, gdy myjemy zęby czy się golimy.

Desing
Prosty skandynawski design sprawia, że bateria pasuje do większości wnętrz: tych bardziej klasycznych, czy nowoczesnych. Bateria jest wyprofilowana tak, że strumień wody wylewa się z kranu z 30. nachyleniem. Bateria Oras Vienda będzie dostępna w sprzedaży w cenie już 799 zł.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)