Korzystanie z Visty już wkrótce stanie się ryzykowne

Korzystanie z Visty już wkrótce stanie się ryzykowne

Korzystanie z Visty już wkrótce stanie się ryzykowne
Źródło zdjęć: © Fotolia | fotolia
Adam Bednarek
15.03.2017 10:11, aktualizacja: 15.03.2017 11:37

Osoby, które wciąż używają Windows Vista, w kwietniu w końcu powinny rozważyć przesiadkę na nowszy system. Jego twórcy żegnają się ze swoim nie do końca udanym dziełem.

System Windows Vista od samego początku - czyli od 30 stycznia 2007 roku, kiedy ujrzał światło dzienne - zbierał mnóstwo krytycznych recenzji. Jeśli jednak wam Vista odpowiadała i nadal z niej korzystacie, to w kwietniu mimo wszystko trzeba będzie rozważyć zainstalowanie nowszego systemu operacyjnego.

11 kwietnia 2017 roku Microsoft wypuści ostatnią aktualizację związaną z zabezpieczeniem. Od tego czasu ewentualne luki i błędy nie będą naprawiane, co oznacza, że Vista stanie się łatwym celem dla hakerów. Używanie tego systemu będzie bardzo ryzykowne. Zresztą już jest, skoro np. Google nie wydaje najnowszych wersji Chrome'a na starsze systemy Microsoftu - XP i właśnie Vistę. Na podobny krok zdecydowała się też Mozilla, twórcy Firefoksa.

Z danych netmarketshare.com wynika, że udział Visty na pecetowym rynku jest marginalny - system zainstalowany jest jedynie na 0,78 proc. maszyn. Ale ktoś jednak go używa, więc jeśli mimo wszystko jesteście w tym gronie, to pamiętajcie, żeby po 11 kwietnia rozejrzeć się za nowszą wersją systemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)