Koronawirus: w Polsce ponad 1200 zakażeń, na całym świecie: ponad 530 tys. [Mapa koronawirusa]

Koronawirus: w Polsce ponad 1200 zakażeń, na całym świecie: ponad 530 tys. [Mapa koronawirusa]

Koronawirus: w Polsce ponad 1200 zakażeń, na całym świecie: ponad 530 tys. [Mapa koronawirusa]
Źródło zdjęć: © pokazwirusa.pl
27.03.2020 09:45

Koronawirus w Polsce został potwierdzony już u 1244 osób. Rośnie liczba śmiertelnych przypadków. Na całym świecie pandemia zbiera swoje żniwo, a liczba zakażeń w USA przekroczyła już tę w Chinach. Mapy pokazują, jak wygląda sytuacja w poszczególnych regionach świata.

Koronawirus: Mapa Polski

Mapa zakażeń koronawirusem w Polsce. pozawala śledzić potwierdzone przypadki COVID-19 w naszym kraju. Najnowsze dane pokazują już 1244 zakażeń, z czego 16 przypadków okazało się śmiertelnych. Wyleczonych zostało w tym czasie 7 osób.

Na stronie możemy również prześledzić symulację, jak rozprzestrzeniał się wirus w kolejnych dniach epidemii. Rosnące tempo zakażeń ma związek z tym, że u wielu osób koronawirus SARS-CoV-2 nie wywołuje gwałtownych objawów. Oznacza to, że wielu z nas może być zakażonym i o tym nie wiedzieć. Szczególnie narażone są jednak osoby o obniżonej odporności, dlatego wszyscy powinniśmy stosować się do zaleceń władz i WHO, aby nie zakazić osób znajdujących się w grupie ryzyka.

Mapa zakażeń koronawirusem na świecie

Na całym świecie wciąż rośnie liczba zakażonych. Epidemia w Chinach powoli dobiega końca, chociaż początkowo zakażonych było ponad 81 tys. osób. Niestety są kraje, które radzą sobie znacznie gorzej z powstrzymywaniem rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2.

W USA odnotowano do 27 marca ponad 85 tys. zakażeń, a we Włoszech - ponad 80 tys. To właśnie w tym kraju również zmarło w wyniku powikłać najwięcej osób - ponad 8000. Aktualny stan pandemii możecie śledzić na mapie opracowanej przez Johns Hopkins University.

Obraz
© WP.PL

WHO już od kilku tygodniu alarmuje, że wiele państw dokłada za mało starań w powstrzymanie koronawirusa. Światowa pandemia przybiera na sile, a środki medyczne się kończą. Jednocześnie podejowanych jest wiele prywatnych inicjatyw, ktore mają na celu wspomóc służby medyczne. W wielu z nich biorą udział również polscy naukowcy i wynalazcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)