Koronawirus w Polsce? Minister zdrowia Łukasz Szumowski komentuje doniesienia

Koronawirus w Polsce? Minister zdrowia Łukasz Szumowski komentuje doniesienia
Źródło zdjęć: © East News

26.02.2020 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas dzisiejszego wystąpienia przekazał najnowsze informacje na temat koronawirusa w Polsce. Uspokaja: "Nie ma potwierdzonego przypadku". Zdradził również, w jakim stopniu służby są przygotowane.

26 lutego odbyła się konferencja prasowa, na której minister zdrowia Łukasz Szumowski skomentował doniesienia, na temat pojawienia się koronawirusa w Polsce:

- Wszystkie informacje o oficjalnym zakażeniu są nieprawdziwe. - Zapewnił jednocześnie, że oddziały zakaźne są gotowe na przyjmowanie pacjentów. Minister potwierdził, że pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju to tylko kwestia czasu. - Wówczas będziemy przygotowani - dodał.

Członkowie resortu proszą o zachowanie spokoju. Jeśli jednak pojawiają się pytania i wątpliwości, jak zachować się, kiedy podejrzewamy zakażenie koronawirusem, warto skontaktować się ze specjalnie uruchomioną infolinią. Pod numer 800 190 590 można dzwonić przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Celem infolinii jest rozwiewanie wątpliwości w sprawie koronawirusa. Ponadto odbędzie się również spotkanie i telekonferencja z wojewodami i dyrektorami wojewódzkich NFZ.
Zostaną również zaostrzone przepisy w pociągach PKP, a linie lotnicze mają obowiązek prowadzenia kart pacjentów. Osoby podróżujące indywidualnie mają dostawać instrukcje SMS-em, gdy tylko zalogują się do sieci polskiego operatora.

Minister zdrowia podkreśla, że Polska zareagowała w "rekordowo szybkim czasie". Zwrócił również uwagę, że dokładane są starania, by wyjaśnić "chaos informacyjny" i zażegnać panikę. Będą organizowane m.in. spotkania z członkami oświaty, by przygotować ich do ewentualnej sytuacji pojawienia się podejrzenia koronawieusa w szkołach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)