Trwa ładowanie...
d1mnnvf

Koronawirus w Polsce? 5 osób z Chin trafiło do warszawskiego szpitala

Pięć osób, które przyleciało do Polski z Chin na pokładach samolotów brazylijskich służb, trafiło do warszawskiego szpitala. Jak podaje rzecznik resortu zdrowia, pasażerowie zostaną dokładnie przebadani pod kątem zarażenia koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwa samoloty brazylijskich służb z Chin wylądowały na Lotnisku Chopina
Dwa samoloty brazylijskich służb z Chin wylądowały na Lotnisku Chopina (WP.PL)
d1mnnvf

Mimo że brazylijskie samoloty nie leciały z Wuhanu, to zgodnie z zaleceniami resortu zdrowia, wszyscy pasażerowie przylatujący z Chin do Polski muszą zostać poddani kwarantanie i badaniom. Wśród pięciu pasażerów, którzy wysiedli na lotnisku w Warszawie było 4 Polaków i jedna Chinka.

- Z płyty, z pominięciem terminala, zostaną przewiezieni do jednego z warszawskich szpitali. Samoloty po niezbędnych czynnościach ruszą w dalszą drogę - relacjonował Klewiado. Obsługa brazylijskich samolotów odbywa się w specjalnie wydzielonym sektorze, z dala od terminala. Nie ma to żadnego wpływu na pracę lotniska. Wszystkie starty i lądowania odbywają się zgodnie z planem - zapewnił w rozmowie z RMF FM Andrzej Klewiado z zespołu prasowego Lotniska Chopina.

Co ważne, pasażerowie nie mają żadnych objawów zarażenia koronawirusem i jak zapewnia rzecznik resortu zdrowia w rozmowie z RMF FM, wszyscy czują się dobrze. Badanie i kwarantanna jest jedynie działaniem prewencyjnym.

d1mnnvf

Zobacz też: Koronawirus to tylko jedno z zagrożeń. Jak się przygotować do wyjazdu do Azji i Afryki

Mapa koronawirusa [Stan na 08.02]

Przypominamy, że koronawirus rozprzestrzenia się już na terenie całych Chin, a aktualna liczba zarażonych na całym świecie dochodzi już do 35 tys. osób. Dane na dzień 8 lutego pokazują, że od początku epidemii zmarło już w wyniku powikłań po koronawirusie aż 725 osób. Wśród nich 60 proc. stanowią mężczyźni. Mimo że wciąż trwają prace nad skutecznym lekiem czy szczepionką, to rośnie jednak cały czas też liczba osób, które zwalczyły wirusa. Na dzień dzisiejszy wynosi ona 2326 osób.

WP.PL
d1mnnvf

Podziel się opinią

Share

d1mnnvf

d1mnnvf
Więcej tematów