Koronawirus w Chinach. Huawei wznawia produkcję, a w Polsce rozdaje pracownikom maseczki

Koronawirus w Chinach. Huawei wznawia produkcję, a w Polsce rozdaje pracownikom maseczki
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Bolesław Breczko

03.02.2020 14:25, aktual.: 07.04.2020 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiński rząd wezwał firmy do zamknięcia fabryk i wstrzymania produkcji w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Huawei w poniedziałek (3 lutego) poinformował, że wznowił produkcję. Polski oddział firmy rozdaje pracownikom maseczki i ograniczył loty do Chin.

W związku z pojawieniem się koronawirusa 2019-nCoV chiński rząd podjął ostre środki bezpieczeństwa. Zakazem wyjazdu zostało objęte całe miasto Wuhan, gdzie pojawiło się ognisko koronawiursa, w samym mieście zabroniono ruchu samochodowego, a mieszkańcy dostali polecenie pozostania w domach.

Chińska administracja wydała też decyzję o wstrzymaniu pracy we wszystkich mniej istotnych gałęziach przemysłu. W Szanghaju pracować mogą jedynie zakłady produkujące żywność, sprzęt medyczny oraz te z sektora istotnego dla chińskiej gospodarki - informuje Reuters.

Po informacjach o rosnącej licznie przypadków zakażenia koronwariusem pojawiły się plotki, że w wyniku może ucierpieć branża elektroniki użytkowej. Większość globalnych graczy z tej branży albo produkuje swój sprzęt w Chinach, albo pozyskuje stamtąd kluczowe komponenty.

Huawei częściowo ograniczył produkcję w Chińskich fabrykach, ale wznowił ją po chińskim nowym roku (25 stycznia). Nie znaczy to, że zagrożenie zakażeniem koronawirusem nie występuje aby je ograniczyć firma podjęła środki bezpieczeństwa. Dotyczy to także polskiego oddziału, który zatrudnia kilkaset osób z Polski i Chin.

Oświadczenie Huawei Polska CBG w sprawie koronawirusa 2019-nCoV

Od momentu pojawienia się pierwszych doniesień o wybuchu epidemii, wszystkie podróże służbowe z i do prowincji Hubei zostały anulowane. Inne podróże, które nie są absolutnie niezbędne, również zostały anulowane lub przełożone w czasie. Pracownicy, którzy niedawno odwiedzili Chiny, a obecnie przebywają w innych krajach, nie mogą pojawiać się w biurze – poddawani są profilaktycznej kwarantannie w miejscu zamieszkania. W tym czasie stale monitorujemy stan ich zdrowia.

Adaptacja warunków biurowych. Wszystkie przestrzenie biurowe Huawei w Chinach, w tym windy, stołówki, autobusy i mieszkania dla pracowników zostały poddane dokładnej dezynfekcji, według specjalnej procedury opracowanej pod kątem walki z koronawirusem. Udoskonalono ponadto systemy wentylacji, zaś pracownicy zobowiązani są do dezynfekcji dłoni, gdy przychodzą do pracy. W warszawskiej siedzibie firmy zadbaliśmy o dodatkowe środki dezynfekujące, które zostały rozdystrybuowane na terenie biura. Nabyte zostały ponadto maski ochronne, dostępne dla pracowników. Wszystkich pracowników poprosiliśmy o zwiększoną czujność i zgłaszanie wszelkich niepokojących sytuacji zdrowotnych. Kontynuujemy przy tym regularną komunikację z pracownikami, edukując i podkreślając zasady bezpieczeństwa.

Wszystkie biura Huawei poza Chinami funkcjonują bez zmian, świadcząc usługi klientom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)