Koronawirus uaktywni się jesienią? Włosi przewidują drugą falę epidemii

Koronawirus uaktywni się jesienią? Włosi przewidują drugą falę epidemii
Źródło zdjęć: © YouTube.com

30.05.2020 11:27, aktual.: 30.05.2020 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus będzie szerzyć się jesienią i łączyć z innymi patogenami - mówił szef włoskiego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Lekarz podczas spotkania z parlamentarzystami powiedział, że należy spodziewać się drugiej fali epidemii.

Ze zgromadzonych danych wynika, że należy spodziewać się drugiej fali epidemii koronawirusa - mówił w piątek 29 maja lekarz Silvio Brusaferro, podczas spotkania z włoskimi parlamentarzystami. Szef tamtejszego Instytutu Zdrowia poinformował, że wirus SARS-CoV-2 będzie intensywnie szerzyć się jesienią i bardzo możliwe, iż zacznie łączyć się z innymi patogenami atakującymi wtedy układ oddechowy.

- Z naukowego punktu widzenia, są to obiektywne dane - podkreślił szef Włoskiego Instytutu Zdrowia. Lekarz dodał, że jesienne miesiące wiążą się z mniejszą możliwością przebywania na słońcu, a w konsekwencji - rzadszym uprawianiem sportu. Zdaniem Brusaferro, te czynniki będą sprzyjać szerzeniu się zakażeń o tej porze roku.

- Wirus jest wciąż obecny, a zachowania jednostek są najskuteczniejszą metodą redukcji jego szerzenia - wyjaśnił lekarz. - Liczba osób, które miały kontakt z wirusem jest ograniczona, choć różni się w zależności od regionu - dodał.

Naukowiec podkreślił, że wciąż jest wiele osób, które nie doświadczyły kontaktu z koronawirusem i mogą zachorować na COVID-19. - Są rezerwuarem dla jego szerzenia się - ostrzegł szef Włoskiego Instytutu Zdrowia.

O drugiej fali epidemii mówili także niemieccy naukowcy. Zdaniem ekspertów z Uniwersytetu w Marburgu ponowny atak wirusa SARS-CoV-2 możemy odczuć już latem.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (143)
Zobacz także