Koronawirus. Pyszne.pl i Uber Eats wprowadzają bezkontaktowe dostawy jedzenia

Koronawirus. Pyszne.pl i Uber Eats wprowadzają bezkontaktowe dostawy jedzenia

Koronawirus. Pyszne.pl i Uber Eats wprowadzają bezkontaktowe dostawy jedzenia
Źródło zdjęć: © 123RF
Bolesław Breczko
14.03.2020 12:41, aktualizacja: 16.03.2020 22:27

W związku z epidemią koronawiursa firmy kurierskie i dostawcze wprowadzają specjalne środki bezpieczeństwa. Pyszne.pl oferuje możliwość dostaw jedzenie bez kontaktu z kurierem.

"Od 13 marca Pyszne.pl zostawi jedzenie przed drzwiami, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa". - Takie oświadczenie przesłała nam firma w odpowiedzi na pytanie, jakie środki bezpieczeństwa wprowadziła w związku z epidemią koronawiursa.

Firma zapewnia też, że kurierzy dostali instrukcję postępowania, wyszczególniającą czynniki zagrożenia i informującą, jak ich unikać, zawierającą m. in. szczegółowe instrukcje mycia rąk. Kurierzy Pyszne.pl mają też obowiązek mycia i dezynfekcji toreb dostawczych po zakończeniu zmiany. Dodatkowo dezynfekowane są manetki pojazdów kurierskich.

Uber Eats, w celu ograniczenia epidemii koronawriusa, przypomina klientom o możliwości dodania uwag do zamówienia, aby dostawy były pozostawione przed drzwiami. Globalnie firma Uber zapowiedziała też wzmożone środki bezpieczeństwa i stara się wyposażyć kierowców i dostawców Ubera w środki dezynfekujące.

AmRest, czyli właściciel PizzaPortal oraz Glovo, a także KFC i Pizzy Hut również wprowadza dodatkowe środki bezpieczeństwa.

- W przypadku kurierów pracujących w ramach spółki AmRest wdrożyliśmy odpowiednie wytyczne i instrukcje dotyczące wzmożonych środków higieny, między innymi zintensyfikowaną dezynfekcję toreb, pojazdów oraz sprzętu płatniczego - informuje WP Tech Izabela Winsztal, PR Manager AmRest. - Dodatkowo planujemy wprowadzić bezkontaktową dostawę pod drzwi klienta w wersji „bez spotkania z dostawcą”. Promujemy także płatności online oraz kartą na miejscu.

Swoją aplikację zaktualizował także Wolt. W nowej wersji pojawiła się specjalna opcja "Dostawa bez kontaktu". Ponadto wprowadzona została funkcja wirtualnego wdrażania nowych dostawców, aby także i w tym wypadku ograniczyć kontakt.

W celu powstrzymania epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 należy przestrzegać zasad wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia, czyli często myć ręce, unikać skupisk ludzkich i w miarę możliwości pozostać z domu. Ma to na celu ograniczenie rozwijania się epidemii w Polsce, tak aby leczenie osób, które jednak zachorowały, było w ogóle możliwe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)