Koronawirus: ponad 10 mln zakażeń na świecie. W Polsce gwałtowny wzrost liczby chorych

Koronawirus: ponad 10 mln zakażeń na świecie. W Polsce gwałtowny wzrost liczby chorych

Koronawirus: ponad 10 mln zakażeń na świecie. W Polsce gwałtowny wzrost liczby chorych
Źródło zdjęć: © PAP
29.06.2020 11:34

Liczba zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła już 10 mln osób. Niestety wrosła również gwałtownie liczba śmiertelnych przypadków COVID-19, która 29 czerwca przekroczyła 500 tys. W Polsce również odnotowano duży wzrost liczby chorych w ostatniej dobie.

Dane zebrane przez Johns Hopkins University pokazują, że 29 czerwca zakażonych SARS-CoV-2 było już 10 145 947 osób na całym świecie, z czego ponad 2,5 mln przypadków odnotowano w USA, a ponad 1,3 mln - w Brazylii. Cały czas w bardzo szybkim tempie rośnie również liczba chorych w Rosji, Indiach, Wielkiej Brytanii, Chile i Peru.

Pandemia COVID-19 zbiera również coraz liczniejsze żniwo. Do dnia dzisiejszego odnotowano już 502 048 zgonów, z czego najwięcej w USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji.

Pod tym linkiem znajdziecie animację, która bardzo dokładnie śledzi zakażenia COVId-19 na świecie od początku pandemii. Dzisiaj sytuacja w 10 krajach, gdzie występuje najwięcej zakażeń, wygląda następująco (dane są podane z opóźnieniem względem tych zebranych na mapie zakażeń):

Obraz
© JHU

Zgodnie ze stanowiskiem WHO w najbliższym czasie nie należy spodziewać się spowolnienia pandemii. Światowa Organizacja Zdrowia zwróciła również uwagę o nowych przypadkach zakażeń w miejscach, gdzie do tej pory uważano, że epidemia zaczyna wygasać - przykładem na to jest Korea Południowa.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że koronawirus nie spowalnia również w naszym kraju. W ciągu doby odnotowano kolejne 247 przypadki zakażeń SARS-CoV-2, co daje łącznie 34 154 chorych w naszym kraju. Ministerstwo poinformowało również o śmierci 6 kolejnych osób - od początku epidemii w naszym kraju zmarło już 1444 osób na skutek powikłań po COVID-19.

Dokładne liczby, jak wygląda sytuacja w poszczególnych województwach, możecie znaleźć na mapie zakażeń, a pięć z nich, gdzie liczba chorych jest największa to:

  • woj. śląskie - 12 602 chorych,
  • woj. mazowieckie - 5002 chorych,
  • woj. łódzkie - 3107 chorych,
  • woj. dolnośląskie - 2913 chorych,
  • woj. wielkopolskie - 2643 chorych.

Szczegółowe informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie, uzyskasz, zapisując się na nasz specjalny newsletter lub pobierając dedykowaną aplikację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)