Koronawirus: liczba zarażonych przekroczył 75 tys. Chiny niszczą banknoty, by się chronić

Koronawirus: liczba zarażonych przekroczył 75 tys. Chiny niszczą banknoty, by się chronić

Koronawirus: liczba zarażonych przekroczył 75 tys. Chiny niszczą banknoty, by się chronić
Źródło zdjęć: © WP.PL
19.02.2020 09:04

Liczba zarażonych koronawirusem cały czas rośnie, więc trudno się dziwić rosnącej panice zwłaszcza na terenie Chin. Władze szukają nowych sposobów, by uniknąć zarażenia - jednym z nich jest niszczenie lub odkażanie banknotów.

Problem koronawirusa jest wciąż bardzo poważny w Chinach, a według najnowszych danych już 74 186 zarażonych jest tylko w tym kraju. Na całym świecie liczba chorych przekroczyła 75 tys chorych. Liczba ofiar śmiertelnych wyniosła w sumie 2012 osób.

I chociaż rośnie też liczba wyleczonych to w Chinach mieszkańcy wciąż szukają nowych sposobów na ochronę przez zarażeniem. Baidu stworzyło sztuczną inteligencję, która pomoże w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, rozpoznając osoby, które nieprawidłowo noszą maski ochronne. Z kolei w jednym z chińskich miast służby prowadzą nadzór mieszkańców z wykorzystaniem dronów.

Jak podaje CNN, odkażane są guziki w windach, klamki i inne często dotykane powierzchnie. Z tego samego względu Ludowy Bank Chin zdecydował się odkażać banknoty z pomocą wysokiej temperatury lub ultrafioletu. Następnie pieniądze poddawane są 7 lub 14 dniowej kwarantannie zanim trafią do obiegu.

Niektóre banknoty - zebrane przede wszystkich ze szpitali, autobusów, targowisk - są niszczone. CNN szacuje, że w samym Wuhanie, gdzie rozpoczęła się epidemia znajdują się banknoty o wartości ok. 573 mln dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)