Trwa ładowanie...

Koronawirus. jest już nowy, skuteczniejszy test Polaków

Naukowcy z PAN opracowali drugą generację swojego testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Jest skuteczniejszy, bo wykrywa nie jeden, a dwa geny wirusa, dzięki czemu jest skuteczniejszy i łatwiejszy w interpretacji.
Share
Polski test na koronawirusa
Polski test na koronawirusa
d4kxbmo

Naukowcy Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu opracowali kolejną generację testu na koronawirusa SARS-CoV-2.

Wolontariusze z Wirusowej Grupy Wsparcia, działającej w IChB PAN, miesiąc temu zaprezentowali test diagnostyczny pozwalający na wykrycie wirusa SARS-CoV-2 u ludzi. Dziś, po miesiącu intensywnych prac, prezentują kolejną generację testu MediPAN.

d4kxbmo

Test MediPAN 2G jest rozwinięciem idei polskiego autorskiego testu opartego w całości na elementach produkowanych w Polsce przez lokalne firmy. Dzięki kooperacji między Instytutem oraz trzema polskimi przedsiębiorstwami - Medicofarma S.A., Future Synthesis Sp. z o.o. oraz A&A Biotechnology, możliwe jest wyprodukowanie testu, który w całości powstaje na terenie naszego kraju i może być stosowany jako podstawowy test typu qPCR w oznaczaniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Zobacz też: grypa skomplikuje drugą falę zakażeń SARS-CoV-2

Test drugiej generacji wykrywa dwa geny wirusa SARS-CoV-2, dzięki czemu wynik jest pewny i łatwiejszy do interpretacji. Dodatkowym atutem MediPAN 2G jest unikalny dwustopniowy system kontrolny pozwalający na równoczesną kontrolę zarówno jakości materiału pobranego od pacjenta (wymazu) jak i poprawności przygotowania materiału do testu. Jednocześnie zwiększenie możliwości w żaden sposób nie utrudnia i nie wydłuża procedury przygotowania testu czyniąc z niego potężne narzędzie diagnostyczne skrojone zgodnie z potrzebami użytkowników.

d4kxbmo

Test MediPAN 2G otrzymał pozytywną rekomendację Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny oraz posiada certyfikat CE IVD i jest testem diagnostycznym do użytku w wykwalifikowanych ośrodkach diagnostycznych zaopatrzonych w możliwość analiz typu qPCR.

d4kxbmo

Podziel się opinią

Share
d4kxbmo
d4kxbmo
Więcej tematów