Trwa ładowanie...
d4cv6k9

Koronawirus. Bariera 1000 ofiar przekroczona. I to tylko w Chinach

Koronawirus z Chin rozprzestrzenia się w niebotycznie szybkim tempie, zbierając śmiertelne żniwo każdego dnia. Według najnowszego raportu odnotowano już ponad 1000 zgonów. Tylko wczoraj epidemia zabiła 100 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Bariera 1000 ofiar przekroczona. I to tylko w Chinach
Koronawirus. Bariera 1000 ofiar przekroczona. I to tylko w Chinach (Youtube.com)
d4cv6k9

Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez koronawirus wzrosła w Chinach do 1016 - poinformowała we wtorek rano czasu lokalnego w Pekinie państwowa komisja zdrowia. Według interaktywnej mapy, która na bieżąco pokazuje skalę epidemii wskutek zarażenia wirusem zmarło jednak 1018 osób. Zarażonych jest ponad 43 tysiące ludzi na świecie.

Tylko w poniedziałek 10 lutego walkę z niebezpiecznym wirusem przegrało 108 osób, głównie w prowincji Hubei, gdzie miał miejsce wybuch epidemii. Odnotowano także 2478 nowych przypadków zakażeń. W całych Chinach kontynentalnych zarażonych jest ponad 42 tysiące osób.

d4cv6k9

Koronawirus z Wuhan niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo. Epidemia dawno przekroczyła granice Chin, docierając do 30 krajów na całym świecie. Przypadki zarażenia stwierdzono między innymi w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Australii czy Kanadzie. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano jak dotąd dwa zgony. Śmierć ponieśli obywatele Filipin i Hongkongu.

Śmiertelnie groźny wirus dotarł także do Europy. Jak dotąd przypadki zakażenia odnotowano we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Szwecji, Finlandii, Belgii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Koronawirus nCoV-2019 może wywołać groźne dla życia zapalenie płuc. Jego typowe objawy to to gorączka, kaszel, duszność i trudności w oddychaniu.

d4cv6k9

Podziel się opinią

Share
d4cv6k9
d4cv6k9
Więcej tematów