Koronawirus a powrót do szkoły. Chiny mają na to niecodzienny pomysł

Koronawirus a powrót do szkoły. Chiny mają na to niecodzienny pomysł

Koronawirus a powrót do szkoły. Chiny mają na to niecodzienny pomysł
Źródło zdjęć: © Twitter.com
05.05.2020 08:06, aktualizacja: 05.05.2020 12:53

Koronawirus sprawił, że dzieci musiały opuścić szkolne mury i kontynuować naukę w domu. Podczas gdy polscy uczniowie wciąż czekają na tradycyjny dzwonek, ich chińscy rówieśnicy powrócili już do klas. W jednej z tamtejszych szkół wdrożono oryginalny plan.

Koronawirus pokrzyżował plany właścicielom restauracji i hoteli, fryzjerom, kosmetyczkom, a także stałym bywalcom siłowni i klubów fitness. Wśród tych, którzy od wybuchu pandemii musieli radykalnie zmienić swój codzienny tryb życia są również dzieci. Polscy uczniowie od prawie dwóch miesięcy kształtują swoją wiedzę w domach, wyczekując wraz z rodzicami ogłoszenia daty powrotu do tradycyjnej formy nauczania.

Podczas gdy dzieci w Polsce z niecierpliwością wyczekują decyzji rządu, ich rówieśnicy w Chinach powoli wracają do normalności. Powrót do placówek wiąże się tam z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, które mają zapobiec ewentualnemu nawrotowi groźnej choroby. O tym, jak istotne jest m.in. zachowanie odpowiedniego dystansu najlepiej wiedzą uczniowie jednej ze szkół podstawowych w miejscowości Hangzhou.

Dzieci z tamtejszej szkoły zaprojektowały specjalne nakrycia głowy, które mają być gwarancją zachowania prawidłowej odległości pomiędzy uczniami. Specjalne czapeczki zostały wyposażone w dwie skrzydlate klapy, których rozpiętość osiąga około 1 metra.

Plan zakładający połączenie przyjemnego z pożytecznym z pewnością się powiódł, a każdy z uczniów zasłużył na najwyższą ocenę. Wielu z nich postawiło na niezwykle kreatywne pomysły, dekorując czapki rysunkami i wycinkami. Jeszcze inni tworzyli do kompletu oryginalne ochronne gogle.

Wybór padający na tego typu nakrycie głowy nie był dziełem przypadku. Podobne czapki były noszone przez urzędników dworskich w czasach dynastii Song. Miały one zapewnić brak możliwości szeptania i spiskowania w sytuacjach, gdy obowiązywał zakaz tego typu rozmów.

Chińskie dzieci wróciły do szkoły 26 kwietnia. W tamtejszych placówkach obowiązują nadzwyczajne środki ostrożności.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)