Trwa ładowanie...

Korea Północna wciąż ma kilkaset rakiet. Japończycy ostrzegają

Według japońskiego ministerstwa obrony, Korea Północna ciągle dysponuje rakietami, które są zagrożeniem dla Japonii. Już wcześniej wiele źródeł podkreślało, że Korea Północna nie przestała pracować nad programami nuklearnym i rakietowym.

Share
Korea Północna wciąż ma kilkaset rakiet. Japończycy ostrzegają
Źródło: East News
d2gi1wx

Według dokumentu japońskiego ministerstwa obrony, Korea Północna posiada kilkaset rakiet Nodong, zdolnych "dosięgnąć prawie każdej części Japonii" - informuje serwis rp.pl.

Tamtejsze ministerstwo uważa, że Korea Północna nadal jest realnym zagrożeniem dla Tokio. Należy przypomnieć, że Donald Trump i Kim Dzong Un spotkali się 12 czerwca 2018 podczas historycznego szczytu w Singapurze. Obie strony prowadziły wówczas dyskusje dotyczące denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Spotkanie zakończyło się podpisaniem porozumienia, w którym USA i Korea Północna zadeklarowały chęć nawiązania nowych relacji i współpracy na rzecz wprowadzenia pokoju na Półwyspie Koreańskim oraz dążenie do formalnego zakończenia wojny koreańskiej.

d2gi1wx

Deklaracje to jedno, a działanie drugie. Jak uznała grupa 38 North, z analizy obrazu satelitów komercyjnych z 21 czerwca wynika, że rozwój infrastruktury w ośrodku badań jądrowych Jongbjon 100 kilometrów na północ od Pjongjangu odbywa się "w szybkim tempie". Również w raporcie dla Rady Bezpieczeństwa ONZ podkreślano, że Korea Północna dalej pracuje nad programem nuklearnym.

Z kolei informatorzy "Washington Post" twierdzą , że wbrew złożonym deklaracjom Kim Dzong Un buduje nowe rakiety balistyczne. Dowodem mają być również zdjęcia z satelity.

d2gi1wx

Podziel się opinią

Share
d2gi1wx
d2gi1wx
Więcej tematów