Trwa ładowanie...
dsx3mel

Korea Północna dalej rozwija reaktor jądrowy. Zdradzają to zdjęcia satelitarne

Pjongjang zobowiązał się do pracy w celu całkowitej denuklearyzacji półwyspu. Obietnice to jedno, a działanie drugie - wygląda na to, że Korea Północna na razie nie zamierza spełnić deklaracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korea dalej rozwija reaktor jądrowy
Korea dalej rozwija reaktor jądrowy (PAP/EPA)
dsx3mel

Rozwój infrastruktury w ośrodku badań jądrowych Jongbjon 100 kilometrów na północ od Pjongjangu odbywa się "w szybkim tempie" - uznała grupa 38 North na podstawie analizy obrazu satelitów komercyjnych z 21 czerwca - informuje PAP.

Kim Dzong Un zapowiadał denuklearyzację

- Dziś odbyliśmy historyczne spotkanie i zaraz podpiszemy historyczny dokument. Świat zaraz zobaczy te wielkie zmiany. Chciałbym podziękować prezydentowi Trumpowi za spotkanie. Dzięki niemu możliwe było to spotkanie - mówił w czerwcu Kim Dzong Un podczas podpisywania dokumentu.

dsx3mel

Jednym z jego punktów miała być denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego. Według Donalda Trumpa, dokument jest "bardzo ważny i szeroko zakrojony".

Według analizy zdjęć satelitarnych przeprowadzonej przez grupę 38 North, która zajmuje się monitorowaniem reżimu, "zmodyfikowany został system chłodzenia reaktora do produkcji plutonu, a w ośrodku postawiono nowe budynki nieprzemysłowe, w tym biuro inżynierów i dwie małe budowle nieznanego przeznaczenia".

Zdaniem autorów analizy, kadry nuklearne Korei Płn. będą pracować normalnie, dopóki nie przyjdą konkretne rozkazy z Pjongjangu.

dsx3mel

Podziel się opinią

Share

dsx3mel

dsx3mel
Więcej tematów