Korea Północna wciąż ma kilkaset rakiet. Japończycy ostrzegają

Korea Północna wciąż ma kilkaset rakiet. Japończycy ostrzegają

Korea Północna wciąż ma kilkaset rakiet. Japończycy ostrzegają
Źródło zdjęć: © East News
Adam Bednarek
28.08.2018 12:40

Według japońskiego ministerstwa obrony, Korea Północna ciągle dysponuje rakietami, które są zagrożeniem dla Japonii. Już wcześniej wiele źródeł podkreślało, że Korea Północna nie przestała pracować nad programami nuklearnym i rakietowym.

Według dokumentu japońskiego ministerstwa obrony, Korea Północna posiada kilkaset rakiet Nodong, zdolnych "dosięgnąć prawie każdej części Japonii" - informuje serwis rp.pl.

Tamtejsze ministerstwo uważa, że Korea Północna nadal jest realnym zagrożeniem dla Tokio. Należy przypomnieć, że Donald Trump i Kim Dzong Un spotkali się 12 czerwca 2018 podczas historycznego szczytu w Singapurze. Obie strony prowadziły wówczas dyskusje dotyczące denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Spotkanie zakończyło się podpisaniem porozumienia, w którym USA i Korea Północna zadeklarowały chęć nawiązania nowych relacji i współpracy na rzecz wprowadzenia pokoju na Półwyspie Koreańskim oraz dążenie do formalnego zakończenia wojny koreańskiej.

Deklaracje to jedno, a działanie drugie. Jak uznała grupa 38 North, z analizy obrazu satelitów komercyjnych z 21 czerwca wynika, że rozwój infrastruktury w ośrodku badań jądrowych Jongbjon 100 kilometrów na północ od Pjongjangu odbywa się "w szybkim tempie". Również w raporcie dla Rady Bezpieczeństwa ONZ podkreślano, że Korea Północna dalej pracuje nad programem nuklearnym.

Z kolei informatorzy "Washington Post" twierdzą , że wbrew złożonym deklaracjom Kim Dzong Un buduje nowe rakiety balistyczne. Dowodem mają być również zdjęcia z satelity.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)