Korea Północna: propagandowe wideo podbija internet. Dziwniej nie mogło być

Korea Północna: propagandowe wideo podbija internet. Dziwniej nie mogło być

Korea Północna: propagandowe wideo podbija internet. Dziwniej nie mogło być
Źródło zdjęć: © East News | KNS
16.01.2020 11:17

Kim Dzong Un w filmie propagandowym Korei Północnej znalazł się w kilku bardzo dziwnych sytuacjach. Wideo, które trafiło do mediów społecznościowych szybko zyskuje na popularności, chociaż niekoniecznie odbiór jest pozytywny.

Fragmenty trwającego dwie i pół godziny północnokoreańskiego filmu propagandowego trafiły do mediów społecznościowych Kim Dzong Un znalazł się na nich w dziwnych sytuacjach, które nie zawsze jest łatwo pozytywnie interpretować.

Na jednym z fragmentów widzimy kobiety-żołnierzy Królestwa Pustelników śpiewające i tańczące przed Kimem Dzong Unem przy akompaniamencie gitary, perkusji i akordeonu. Na koniec nastaje chwila ciszy, tak jakby Kim Dzong Un nie był pewien, jak powinien zareagować.

Fragmenty filmu przedstawiające osiągnięcia Kima w 2019 roku. Dokument zawiera m.in. zdjęcia ze spotkania z Donaldem Trumpem czy Władimirem Putinem. Nie zabrakło jednak również fragmentów, w których przywódca kontroluje jakość zupy czy umywalek.

Kim Dzong Un niewątpliwie aktywnie spędził 2019 rok, a najbliższe wydarzenia mogą wzmocnić Koreę Północną na arenie międzynarodowej. Przywódca przyznaje, że pozostaje otwarty na rozmowy z Koreą Południową oraz z USA.

Korea Północna kontynuuje rozmowy z USA i Koreą Południową

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in przyznał, że liczy na wznowienie rozmów między Donaldem Trumpem a Kimem Dzong Unem. Na konferencji prasowej w Białym Domu podkreślił ogromne zaangażowanie prezydenta USA w negocjacje pomiędzy trzema państwami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)