Korea Północna: Kim Jo Dzong typowana na następcę brata

Korea Północna: Kim Jo Dzong typowana na następcę brata

Korea Północna: Kim Jo Dzong typowana na następcę brata
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska
28.04.2020 13:11, aktualizacja: 28.04.2020 15:57

Od kilku dni pojawiają się pogłoski o złym stanie zdrowia Kim Dzong Una, a nawet o jego śmierci. Uwagę przyciąga nie tylko północnokoreański dyktator, ale i jego siostra. Kim Jo Dzong jest typowana na jego ewentualnego następcę.

Kim Dzong Un ma być poważnie chory albo nawet nie żyć. To tylko kilka z plotek, które pojawiły się po tym, jak północnokoreański dyktator przestał się pokazywać publicznie. Nikt go nie widział od dwóch tygodni. Eksperci naznaczyli nawet jego ewentualnego następcę – siostrę Kim Jo Dzong.

Siostra Kim Dzong Una

Kim Jo Dzong to jedyna córka Kim Dzong Ila i zarazem jego najmłodsze dziecko. Tak naprawdę niewiele o niej wiadomo. Kim Jo Dzong, podobnie jak Kim Dzong Un, nie szanuje praw człowieka i ma zapędy autorytarne. W 2017 roku razem z innymi północnokoreańskimi politykami została wpisana na czarną listę Stanów Zjednoczonych.

Kim Dzong Un żyje?

Zgodnie z pojawiającymi się plotkami, Kim Dzong Un miał umrzeć z powodu koronawirusa lub nieudanej operacji serca. Jeszcze inne pogłoski wskazują, że dyktator znajduje się w stanie wegetatywnym.

Doniesieniom zaprzeczają przedstawiciele Korei Północnej. Władze państwa poinformowały, że wiedzą, gdzie przebywa Kim Dzong Un. Sprawę skomentował również Donald Trump, który w czasie konferencji prasowej przekazał, że wie, w jakim stanie jest Kim Dzong Un, ale nie może o tym na razie mówić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)