Qaqwqwrqw
CHIP
Wiadomości

Konsola Nintendo PlayStation. To nie żart

W lipcu, na pewnym forum internetowym, jeden z użytkowników pochwalił się prototypem niezwykłej konsoli, będącej mariażem dwóch wielkich firm - Nintendo i Sony. Wiele osób poddawało w wątpliwość prawdziwość zdjęć i informacji, ale jeden z zagranicznych serwisów dotarł do właścicieli urządzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konsola Nintendo PlayStation. To nie żart
(chip.pl)
Qaqwqwrqw

Gdy na rynku konsol niepodzielnie królowało Nintendo, firma zaprosiła do współpracy Sony, które w tamtym czasie opracowało przełomową technologię CD-ROM. W efekcie powstała konsola z podzespołami Nintendo i miejscem na płyty CD. Niestety, firmy nie mogły dojść do porozumienia na tle finansowym - Sony pragnęło zachować wszystkie pieniądze pochodzące z licencji płyt CD, co było nie do przyjęcia przez Nintendo. Ostatecznie, dzień po zaprezentowaniu pierwszej konsoli PlayStation w 199. roku, Nintendo publicznie zerwała umowę z Sony i zwróciła się do Philipsa (swoją drogą ten mariaż również się nie udał).

Choć na rynku nie zobaczyliśmy wspólnej konsoli Nintendo i Sony, to do dzisiejszych czasów przetrwało kilka prototypów urządzenia. Serwis Engadget dotarł do jednego z posiadaczy konsoli. Terry Diebold wszedł w posiadanie konsoli w 200. roku, kiedy to firma dla której pracował zbankrutowała i ogłoszono licytację rzeczy. To tam, za 79 dolarów, Terry nabył prototyp Nintendo PlayStation.

Urządzenie jest w pełni sprawne - można na nim grać w gry ze SNES-a. Napęd CD jednak pozostaje bezużyteczny - ostatecznie nie powstała bowiem żadna gra na tę platformę.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw