Koniec wsparcia dla Office 2003 SP2

Koniec wsparcia dla Office 2003 SP2
Źródło zdjęć: © Microsoft

25.09.2008 11:30, aktual.: 25.09.2008 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft właśnie poinformował, że za 3 tygodnie przestanie świadczyć pomoc techniczną dla Office 2003 SP2. Polityka Microsoftu przewiduje wsparcie dla Service Packów do 12 miesięcy po wydaniu ich nowszej wersji.

Właśnie tyle czasu minęło od chwili premiery SP3 dla pakietu biurowego. Łatki bezpieczeństwa dla SP2 wydane przed 14. października zeszłego roku znajdują się również w SP3. W związku z tym Microsoft uważa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dotychczasowi użytkownicy SP2 dokonali jego aktualizacji. Kolejne wydane aktualizacje będą dostępne tylko dla jej nowej wersji.

Mimo takiej zachęty, SP3 nie uniknęło pomyłek przy wprowadzaniu go na rynek. Głośno było o sytuacji, w której nowe poprawki blokowały niektóre formaty plików używane przez Corela. Za tą pomyłkę Microsoft musiał przeprosić nie tylko swojego rywala, lecz także niezadowolonych użytkowników jego produktów. SP3 zablokowało również, ze względów bezpieczeństwa, kilka innych formatów plików. Również i to posunięcie spotkało się z głośnym sprzeciwem użytkowników, któremu dawali wyraz na licznych forach.

Chociaż Office 2007 został wydany pod koniec 2006 roku, to jednak Microsoft zdecydował, że będzie wydawał do niego ewentualne łatki aż do kwietnia 2014 roku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)