Koniec usługi Google Wave

Koniec usługi Google Wave

Koniec usługi Google Wave
Źródło zdjęć: © Google
05.08.2010 13:07

Zespół Google od zawsze tworzył innowacyjne projekty, zawsze chciał wyprzedzić wszystkich konkurentów, aby zwiększyć wygodę swoich użytkowników. Uruchamiając w ubiegłym roku testową usługę Google Wave pracownicy z Mountain View postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Wtedy jedynie przeglądarka Chrome była na tyle wydajna, aby w pełni obsłużyć multimedialne fajerwerki nowej usługi

Natomiast dziś, Google oficjalnie kończy z usługą Wave. Mimo wielkiego medialnego szumu, usługa nie doczekała się powszechnej akceptacji ze strony użytkowników. Po aplikacji pozostał jedynie otwarty kod, dostępny dla wszystkich chętnych, chcących wykorzystać potencjał poszczególnych technologii wykorzystanych w Google Wave.

Obraz
© (fot. Google)

Urs Hölzle wiceprezes ds. operacyjnych Google twierdzi, że wszyscy pracownicy byli zachwyceni Wave, jednak nie mieli pojęcia jak ta całkowicie odmienna forma komunikacji przyjmie się wśród docelowych użytkowników. Przykłady użycia tej technologii pokazują jej duże możliwości, jak dzielenie się zdjęciami i innymi mediami lub poprawa pisowni dzięki zrozumieniu kontekstu zdań.

Kończąc rozwijanie usługi, Google ogłosiło, że wypracowane rozwiązania nie przepadną - zostaną one wdrożone jako elementy innych usług oferowanych przez internetowego giganta. Znając historię Google, możemy się domyślać, że nie było to ostateczne podniesienie poprzeczki przez firmę i zobaczymy jeszcze wiele prób wprowadzenia nowych, innowacyjnych usług, z których część zostanie zapewne lepiej przyjęta niż Google Wave.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)