Koniec świata oczami Polaków. 44 procent badanych nie chce przeżyć apokalipsy

Koniec świata oczami Polaków. 44 procent badanych nie chce przeżyć apokalipsy

Koniec świata oczami Polaków. 44 procent badanych nie chce przeżyć apokalipsy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
12.11.2019 13:58

Gdyby koniec świata miał nastąpić jeszcze w 2019 roku, jak chciał(a)by Pan/i spędzić ostatnie dni swojego życia? To i wiele innych pytań na temat ewentualnej apokalipsy zadała Polakom Telewizja Fox. Niektóre odpowiedzi mogą was zaskoczyć.

III wojna światowa, globalne ocieplenie, wielka epidemia i ogromna asteroida uderzająca w naszą planetę - to tylko niektóre ze scenariuszy hipotetycznego końca świata. Telewizja Fox promująca swój nowy serial "Wojna światów" wspólnie z Agencją Badań Rynku i Opinii SW Research postanowiła zapytać Polaków jak zareagowaliby w przypadku nadejścia apokalipsy.

Z ankiety wynika, że na ewentualny koniec świata przygotowany jest co dziesiąty mieszkaniec naszego kraju. 40 procent Polaków nie wierzy w możliwość dokładnego oszacowania daty apokalipsy, 1/3 badanych wierzy, że współcześni naukowcy są w stanie odpowiednio wcześnie zapobiec hipotetycznej zagładzie.

Jedno z ciekawszych pytań dotyczyło walki o przetrwanie podczas nadejścia apokalipsy. Okazuje się, że prawie połowa badanych (44 procent) nie byłaby zdeterminowana do podjęcia konkretnych działań w celu przeżycia katastrofy. Woleliby się poddać i umrzeć, niż znaleźć w grupie ocalałych.

- Aż 44,1% badanych nie jest zainteresowanych znalezieniem się w grupie ocalałych, a prawie połowa osób po 60-tce nie chciałaby ocaleć i zmagać się z odmienioną rzeczywistością - informuje stacja Fox.

Jak Polacy zareagowaliby na koniec świata?

Jeśli apokalipsa miałaby nastąpić do końca 2019 roku, jak chciał(a)by Pan/i spędzić ostatnie dni swojego życia? - na to pytanie Polacy odpowiadali różnie, lecz trzeba przyznać, że niezbyt oryginalnie. Aż 60 procent badanych spędziłoby ten czas z rodziną i bliskimi. Drugą najpopularniejszą odpowiedzią było podróżowanie po świecie, a trzecią - rezygnacja z pracy i życie chwilą. 16 procent mieszkańców naszego kraju imprezowałoby aż do dnia zagłady, prawie tyle samo Polaków zdecydowałaby się na pomóc innym. Około 15 procent badanych nie zmieniłoby swojego dotychczasowego trybu życia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)