ycipk-jn7kg8

Koniec świata: Gigantyczna asteroida zbliży się do Ziemi tuż przed Bożym Narodzeniem

Ogromna asteroida może przeszkodzić w świętach? NASA ostrzega, że asteroida zbliża się do Ziemi z prędkością ponad 40 tys. km/h, a najbliżej planety będzie tuż przed Bożym Narodzeniem. Czy może zderzyć się z Ziemią?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Asteroida zbliża się do Ziemi. Święta odwołane?
Asteroida zbliża się do Ziemi. Święta odwołane? (iStock.com, Fot: RomoloTavani)
ycipk-jn7kg8

NASA zaobserwowała ogromną asteroidę zbliżającą się do Ziemi. 2006 WH1 znajdzie się blisko naszej planety już 20 grudnia tego roku, czyli zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Agencja Kosmiczna ostrzega, że ogromna asteroida porusza się również bardzo szybko.

Asteroida 2006 WH1 ma ponad 540 m szerokości, czyli ponad dwa razy tyle ile wynosi wysokość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Do naszej planety będzie zbliżać się z ogromną prędkością, ponad 43 tys. km/h.

ycipk-jn7kg8

Obecnie NASA ocenia, że asteroida nie zderzy się z Ziemią, jednak jej orbita może zostać zniekształcona przez Efekt Jarkowskiego, który jest siłą działającą na wirujące ciało w przestrzeni, powodowaną emisją fotonów termicznych. Jego wynikiem może być przesunięcie niewielkich ciał niebieskich (nie większych niż do 10 km średnicy) i zmiana ich orbity.

Zobacz też: Zbliża się do Ziemi. NASA śledzi każdy jej krok

Agencja Kosmiczna bacznie obserwuje kosmiczną skałę 2006 WH1. Przypominamy, że do tej pory NASA zaobserwowała ponad 19 tys. asteroid, których orbita znajduje się blisko Ziemi, jednak większość z nich nie stanowi zagrożenia dla życia na Ziemi. Jednak nawet mniejsze asteroidy mogą stanowić zagrożenie, jeśli uderzą w gęsto zaludniony obszar. Z tego względu wraz z Europejską Agencją Kosmiczną opracowywany jest program obrony planetarnej.

ycipk-jn7kg8
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-jn7kg8

ycipk-jn7kg8
ycipk-jn7kg8