Koniec kompatybilności w PS3?

Koniec kompatybilności w PS3?
22.02.2008 09:00
Koniec kompatybilności w PS3?

W amerykańskich i brytyjskich sklepach Sony Style zakończono sprzedaż konsoli PlayStation 3 w wersji kompatybilnej z PS i PS2. Osoby, które chciałyby wykorzystywać na PS3 starsze tytuły, muszą pospieszyć się z zakupem konsoli. Najprawdopodobniej już wkrótce Sony zaprzestanie produkcji urządzeń kompatybilnych ze starymi grami.

W sklepach Sony Style można obecnie kupić jedynie 40-gigabajtową PS3. Pod koniec stycznia Sony poinformowało, że przygotowuje nowe modele PlayStation 3. Wspomniano przy tym o większym dysku twardym i ulepszeniu kontrolera, jednak ani słowem nie powiedziano, czy nowy model będzie wstecznie kompatybilny.

Teraz wszystko wskazuje na to, że z taśm produkcyjnych zaczną schodzić modele, które nie będą czytały starszych formatów. Decyzja Sony jest podyktowana oczywiście względami biznesowymi. Firma chce skłonić graczy do kupowania tytułów dla PS3 wiedząc, że to z kolei zachęci developerów do ich tworzenia.

Sony twierdzi, że klienci nie ucierpią na decyzji o końcu kompatybilności, ponieważ pojawia się coraz więcej więcej gier na PlayStation 3, więc gracze nie odczuja braku nowych interesujących gier.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)