Koniec kompatybilności w PS3?

Koniec kompatybilności w PS3?

22.02.2008 09:00, aktual.: 22.02.2008 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W amerykańskich i brytyjskich sklepach Sony Style zakończono sprzedaż konsoli PlayStation 3 w wersji kompatybilnej z PS i PS2. Osoby, które chciałyby wykorzystywać na PS3 starsze tytuły, muszą pospieszyć się z zakupem konsoli. Najprawdopodobniej już wkrótce Sony zaprzestanie produkcji urządzeń kompatybilnych ze starymi grami.

W sklepach Sony Style można obecnie kupić jedynie 40-gigabajtową PS3. Pod koniec stycznia Sony poinformowało, że przygotowuje nowe modele PlayStation 3. Wspomniano przy tym o większym dysku twardym i ulepszeniu kontrolera, jednak ani słowem nie powiedziano, czy nowy model będzie wstecznie kompatybilny.

Teraz wszystko wskazuje na to, że z taśm produkcyjnych zaczną schodzić modele, które nie będą czytały starszych formatów. Decyzja Sony jest podyktowana oczywiście względami biznesowymi. Firma chce skłonić graczy do kupowania tytułów dla PS3 wiedząc, że to z kolei zachęci developerów do ich tworzenia.

Sony twierdzi, że klienci nie ucierpią na decyzji o końcu kompatybilności, ponieważ pojawia się coraz więcej więcej gier na PlayStation 3, więc gracze nie odczuja braku nowych interesujących gier.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)