Trwa ładowanie...
dut681l

Koniec bramek SMS i MMS. Orange i Plus wkrótce wyłączają usługę

Już od 1 lutego Orange wyłącza możliwość korzystania z bramek SMS i MMS. Natomiast Plus planuje iść śladami konkurenta, chociaż oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła. Powód wyłączenia usługi jest chyba oczywisty - bardzo niskie zainteresowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bramki SMS i MMS zbliżają się ku swojemu końcowi
Bramki SMS i MMS zbliżają się ku swojemu końcowi (Komorkomania.pl)
dut681l

Bramki SMS i MMS służą do wysyłania wiadomości tekstowych oraz obrazkowych na telefon komórkowy z pomocą przeglądarki internetowej. Usługa cieszyła się popularnością, ponieważ była darmowa, chociaż niekiedy limitowana.

Około 10 lat temu, gdy operatorzy niekoniecznie oferowali jeszcze tanie abonamenty z brakiem limitu wysyłanych wiadomości SMS, bramki były niemal zbawienne.

"Zamknięcie internetowej bramki SMS/MMS to decyzja biznesowa i wynika m.in. ze spadającego zainteresowania usługą. To efekt upowszechnienia się smartfonów i ofert "no limit", w których wiele usług klienci otrzymują w ramach abonamentu" - tłumaczy dla TVN24BiS.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange.

dut681l

Bramki SMS - nie chce ich Orange, a Plus planuje zamknięcie usługi

Operator sieci komórkowej Plus również zauważa to zjawisko. "Obecnie praktycznie wszyscy klienci korzystają z nielimitowanych SMS-ów, wliczonych w cenę abonamentu lub doładowania, a masowo używają również mediów społecznościowych oraz innych komunikatorów" - mówi Arkadiusz Majewski z Plusa, w rozmowie z TVN24BiS.pl.

Zobacz też: Mikrorachunek podatkowy jako pretekst. Uwaga na SMS-y od oszustów

Dziś dla użytkowników telefonów komórkowych, a właściwie smartfonów, ważniejsza jest liczba GB transferu dostępna w abonamencie, niż SMS czy MMS. Polacy komunikują się coraz częściej poprzez komunikatory i media społecznościowe, aniżeli usługi operatorów sieci komórkowej. "Dlatego planujemy zamknięcie tej usługi, choć decyzja o terminie jej wyłączenia jeszcze nie zapadła" - wskazał Arkadiusz Majewski z Plusa, w rozmowie z TVN24BiS.pl.

dut681l

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dut681l

Podziel się opinią

Share

dut681l

dut681l
Więcej tematów