Koniec bramek SMS i MMS. Orange i Plus wkrótce wyłączają usługę

Koniec bramek SMS i MMS. Orange i Plus wkrótce wyłączają usługę

Koniec bramek SMS i MMS. Orange i Plus wkrótce wyłączają usługę
Źródło zdjęć: © Komorkomania.pl
Arkadiusz Stando
24.01.2020 09:58, aktualizacja: 24.01.2020 10:59

Już od 1 lutego Orange wyłącza możliwość korzystania z bramek SMS i MMS. Natomiast Plus planuje iść śladami konkurenta, chociaż oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła. Powód wyłączenia usługi jest chyba oczywisty - bardzo niskie zainteresowanie.

Bramki SMS i MMS służą do wysyłania wiadomości tekstowych oraz obrazkowych na telefon komórkowy z pomocą przeglądarki internetowej. Usługa cieszyła się popularnością, ponieważ była darmowa, chociaż niekiedy limitowana.

Około 10 lat temu, gdy operatorzy niekoniecznie oferowali jeszcze tanie abonamenty z brakiem limitu wysyłanych wiadomości SMS, bramki były niemal zbawienne.

"Zamknięcie internetowej bramki SMS/MMS to decyzja biznesowa i wynika m.in. ze spadającego zainteresowania usługą. To efekt upowszechnienia się smartfonów i ofert "no limit", w których wiele usług klienci otrzymują w ramach abonamentu" - tłumaczy dla TVN24BiS.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange.

Bramki SMS - nie chce ich Orange, a Plus planuje zamknięcie usługi

Operator sieci komórkowej Plus również zauważa to zjawisko. "Obecnie praktycznie wszyscy klienci korzystają z nielimitowanych SMS-ów, wliczonych w cenę abonamentu lub doładowania, a masowo używają również mediów społecznościowych oraz innych komunikatorów" - mówi Arkadiusz Majewski z Plusa, w rozmowie z TVN24BiS.pl.

Dziś dla użytkowników telefonów komórkowych, a właściwie smartfonów, ważniejsza jest liczba GB transferu dostępna w abonamencie, niż SMS czy MMS. Polacy komunikują się coraz częściej poprzez komunikatory i media społecznościowe, aniżeli usługi operatorów sieci komórkowej. "Dlatego planujemy zamknięcie tej usługi, choć decyzja o terminie jej wyłączenia jeszcze nie zapadła" - wskazał Arkadiusz Majewski z Plusa, w rozmowie z TVN24BiS.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)